Dobry den…jaka je moznost mam podminku na 3 roky + uhrazeni skody..jsem odsouzena za uverovy podvod..Dluh je uhrazen podminky zbyva jeste 1,5roku mohu zadat o zruseni trestu.Dekuji
Podmíněný trest, respektive délku zkušební doby nelze nijak zkrátit. Podmíněný trest totiž není trestem jako takovým, ale v podstatě pouze pohrůžkou trestu. To, že jste nahradila škodu způsobenou trestným činem, je v pořádku, tím jste splnila podmínku, která vám byla uložena. Pokud byste to neudělala, bylo by to důvodem k přeměně na nepodmíněný trest odnětí svobody.
V případě, že soud ukládá obviněnému podmíněný trest odnětí svobody, uloží zpravidla obviněnému též jako zvláštní podmínku pro osvědčení ve zkušební době povinnost nahradit škodu způsobenou trestným činem. To na jedné straně má zlepšit postavení poškozeného při vymáhání náhrady za způsobenou škodu.
Jedná se o trest odnětí svobody, jehož výkon ale není okamžitě nařízen, ale je odložen na přiměřenou zkušební dobu. To znamená, že odsouzený v takovém případě nejde po vynesení rozsudku do vězení a dál pokračuje ve svém běžném životě.
mám podminku a zákaz řízení za řízení bez řo a maření uředního rozhodniti ted jsem to porušil je to na 100% basa. děkuju.
Nevím, jestli jste nám chtěl jenom oznámit, že jste vlastně recidivista, nebo jestli to měla být otázka. Stoprocentní není nikdy nic, záleží i na okolnostech, ale rozhodně jste se tomu vězení podstatným způsobem přiblížil.
Odpovědi na své otázky určitě najdete v již zodpovězených otázkách, které najdete v rubrice, kterou právě čtete a jejich základních přehled je níže v tomto článku. Vzhledem k množství již zodopovězených otázek se tato rubrika stala poměrně nepřehledná. Z tohoto důvodu rubrika Otázky a odpovědi pokračuje formou tohoto diskuzního fóra. Tam také můžete pokládat své otázky, pokud nenajdete odpovědi na těchto stránkách nebo na uvedeném fóru.