Jsou výsledky dechové a krevní zkoušky rozdílné?

Dobry den, o vikendu jsem byl zastaven policii pri rizeni pod vlivem alkoholu. Nadychal jsem 1,12% . Byl jsem i na odberu krve. Zajimalo by me zda je mozne abych mel v krvi pod 1% alkoholu. A popř jaky postih mužu očekavat. Děkuji  

Dechová zkouška na alkohol je pouze orientační, krevní zkouška určí přesně vaše ovlivnění alkoholem. Krevní zkouška se většinou provádí až po zkoušce dechové a naměřené hodnoty se většinou více či méně liší, i když policisté již mají k dispozici poměrně přesné dechové přístroje. To, zda výsledek krevního testu ukáže více alkoholu v krvi než při dechové zkoušce nebo naopak, záleží na tom, jak dlouho před zkouškou jste přestal pít alkohol.

číst celé ...      

Mohu jako svědek žádat nepřítomnost novinářů u soudu?

Dobrý den.mam právo jako svědek u soudu aby nebyli přítomni novináři?

Pokud není důvod pro vyloučení veřejnosti, např. z důvodu ohrožení mravnosti nebo státního tajemství, nelze novináře z jednání vyloučit, protože každé jednání j e v zásadě veřejné. Rovněž v případě, že by byly důvody k utajení svědka, zařídí předseda senátu, aby totožnost svědka nikdo, tedy ani novináři nezjistil. V takových případech také obvykle daného svědka ani nikdo v jednací síni nevidí.

číst celé ...      

Můžu po půlce zažádat o vrácení řidičáku? Jak se spočítá půlka?

dne 30.04.2007 me bylo odebrano ridicske opravneni z duvodu nehody pod vlivem alkoholu na 15 mesicu. Mohu si po pulce trestu zažádat o vraceni? Existuje na toto nejaky formular? Dekuji.

Ano, po výkonu poloviny zákazu činnosti můžete požádat o vrácení řidičského průkazu. Pokud o zákazu činnosti bylo rozhodnuto v přestupkovém řízení pověřeným městským úřadem, je třeba se obrátit na tento úřad. Pokud trest zákazu řízení uložil soud, je třeba se obrátit na ten soud, který rozhodoval v prvním stupni.

číst celé ...      

Jaká mám práva jako matka zneužitého dítěte?

Podala jsem trestní oznámení na p….,byl obžalovaný z pohlavního zneužívání a morální ujmy.synovi je sedm roků.Proběhlo hlavní líčení kdy jsem vystupovala ve věci jako svědek.Jsem zároveň zákonný zástupce poškozeného(syna),nebo se to v tomto případě tak nebere?Můžu nahlédnout do spisu? mam právo vědět o dalším líčení,případně se ho účastnit,být přítomna v jednací síni?nebo kde se můžu blíže informovat?

Jestliže obviněný není k vám a synovi v příbuzenském poměru, můžete syna zastupovat jako zákonná zástupkyně.V podobných případech, kdy údajným pachatelem je rodič a poškozeným jeho dítě, nemůže druhý rodič dítěte vystupovat jako zákonný zástupce pro možný konflikt zájmů.

číst celé ...      

Soud rozhodl o mém osvědčení v podmínce, ale odsouzení je stále v rejstříku trestů

Dobrý den. Byl jsem podmíněně odsouzen 28.3.2004 podle § 250 odst. 2 k trestu na 1 rok s podmíněným odkladem na 2 roky a zákazu činnosti na 3 roky. 21. 5. 2007 mi bylo doručeno rozhodnutí o tom že jsem se osvědčil ve zkušební době. kdy budu mýt čistý trestní rejstřík. Do dnešního dne tak není. Děkuji za odpověď

Je pravda, že pokud se podmíněně odsouzený ve zkušební době podmíněného odsouzení osvědčil, hledí se na něj, jako by nebyl odsouzen. Ve vašem případě již bylo o osvědčení rozhodnuto, je však otázka, zda máte již vykonán i celý trest zákazu činnosti, který vám byl uložen na dobu tří let.

číst celé ...      

Podmíněný trest a zahlazení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat po jaké době se zahlazuje podmíněný trest?  

Pokud ve zkušební době povedete řádný život a nedopustíte se žádného nezákonného jednání, případně splníte další podmínky, která vám soud při podmíněném odsouzení uložil, rozhodne soud po uplynutí zkušební doby, že jste se osvědčil.

Toto rozhodnutí má stejné účinky jako zahlazení odsouzení, tj. odsouzení již nebude vykazováno ve výpisu z rejstříku trestů. Pokud ovšem nepovedete řádný život, hrozí vám naopak, že původně podmíněný trest budete muset vykonat v příslušné věznici. V takovém případě by pak běžela lhůta pro zahlazení odsouzení od okamžiku výkonu trestu, tedy od okamžiku propuštění z věznice. O rozhodnutí o osvědčení není třeba žádat, soud jej musí učinit z úřední povinnosti. Pokud by nerozhodl o osvědčení (nebo naopak o nařízení výkonu trestu) ve lhůtě jednoho roku od konce zkušební doby, platí zákonná fikce, že o osvědčení bylo kladně rozhodnuto.

Dobry den, pred 3 lety jsem byl odsouzen za vytrznictvi. Soud vsak od trestu upustil. Pokud jsem tedy trest nedostal ani jsem nebyl v podmince, je treba zadat o zahlazení odsouzení?

  Záleží, podle jakého ustanovení došlo k neuložení trestu. Pokud bylo upuštěno od potrestání podle § 24  (to se týká případů menší společenské nebezpečnosti  – podle nového trestního zákoníku účinného od 1.1.2010 se jedná o § 46), hledí se na vás, jako byste odsouzen nebyl a toto odsouzení by tedy nemělo být vykazováno v rejstříku trestů. Pokud ovšem bylo upuštěno od uložení dalšího trestu nebo souhrnného trestu podle § 37 trestního zákona (to se týká případů, kdy trest není ukládán proto, že předchozí trest za jinou trestnou činnost už je dostatečný a další trest již není třeba), bude toto odsouzení vykazováno ve výpisu z rejstříku trestů. Pokud budete chtít dosáhnout „výmazu“, musel byste požádat o zahlazení odsouzení.

číst celé ...      

Strana 1 / 141234567...Poslední »