Soud rozhodl o mém osvědčení v podmínce, ale odsouzení je stále v rejstříku trestů


Dobrý den. Byl jsem podmíněně odsouzen 28.3.2004 podle § 250 odst. 2 k trestu na 1 rok s podmíněným odkladem na 2 roky a zákazu činnosti na 3 roky. 21. 5. 2007 mi bylo doručeno rozhodnutí o tom že jsem se osvědčil ve zkušební době. kdy budu mýt čistý trestní rejstřík. Do dnešního dne tak není. Děkuji za odpověď

Je pravda, že pokud se podmíněně odsouzený ve zkušební době podmíněného odsouzení osvědčil, hledí se na něj, jako by nebyl odsouzen. Ve vašem případě již bylo o osvědčení rozhodnuto, je však otázka, zda máte již vykonán i celý trest zákazu činnosti, který vám byl uložen na dobu tří let. Dokud nevykonáte celý tento trest, bude vaše odsouzení v rejstříku trestu zapsáno přesto, že ohledně podmíněného trestu odnětí svobody bylo rozhodnuto o osvědčení. Píšete sice, že jste byl odsouzen 28.3.2004, to ale neznamená, že trest zákazu činnosti skončil v březnu 2007. Vzhledem k trestnému činu, za který jste byl odsouzen, předpokládám, že vám byl uložen zákaz činnosti takového druhu, do jehož doby by mohla být započítána doba předcházející právní moci rozsudku. Tříletá doba zákazu činnosti tedy zřejmě začala běžet od právní moci rozsudku, což nemusí být datum shodné s datem vynesení rozsudku. Rozsudek musí být doručen, máte také lhůtu k podání odvolání a pokud jste si odvolání podal, tak se pravděpodobně právní moc odsunula o několik měsíců až do vyhlášení rozhodnutí odvolacího soudu. Nejdříve si proto musíte zjistit, kdy rozsudek nabyl právní moci. Pokud to nevíte, řeknou vám to v trestní kanceláři soudu, který ve vaší věci rozhodoval v prvním stupni. Pokud od právní moci odsuzujícího rozsudku skutečně již uplynula celá doba trestu zákazu činnosti, je chybou soudu, že tuto skutečnost ještě nesdělil Rejstříku trestů. V takovém případě se obraťte na soud, oznámení co nejdříve učinil.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: