Mohu požádat o podmíněné propuštění před uplynutím poloviny trestu?

Dobrý den, je možné urychlit vyřízení podmíněného propuštění tak, že by advokát poslal žádost dříve (cca měsíc před uplynutím půlky trestu) a odsouzený by se připojil až v půli? Nebo se soud začne zabývat vyřizováním žádosti až po požádání přímo odsouzeným? Děkuji

Pokud žádost o podmíněné propuštění z výkonu tres tu odnětí svobody podává advokát, který má plnou moc k zastupování odsouzeného, je to jako by žádost odsouzený podal sám. Odsouzený osobně tedy už žádost podávat nemusí.

číst celé ...      

Zákon o výkonu vazby

ZÁKON č. 293

ze dne 10. listopadu 1993

o výkonu vazby

číst celé ...      

Nechci do vězení – může policie kvůli tomu vniknout do mého bytu?

Byla jsem odsouzena za trestný čin, který jsem nespáchala. Můj advokát už podal dovolání k nejvyššímu soudu a návrh na obnovu řízení a taky žádost o odklad výkonu trestu .Nechci dobrovolně nastoupit do vězení za trestný čin, který jsem nespáchala a čekat ve vězení až jak soudy rozhodnou. Chci se zeptat: Může policie vniknout do bytu a odvézt mě do vězení?  

Pokud soud nevyhoví vaší žádosti o odklad výkonu trestu, musíte do věznice nastoupit v termínu, který vám byl soudem stanoven. Pokud do vězení nenastoupíte, vydá soud příkaz k vašemu dodání do výkonu trestu.

číst celé ...      

Je možné telefonovat z věznice?

Může odsouzený telefonovat z věznice?

Odsouzenému se v odůvodněných případech umožní použití telefonu ke kontaktu s osobou blízkou. V zájmu nápravy odsouzeného nebo z jiného závažného důvodu lze odsouzenému povolit použití telefonu ke kontaktu s jinou osobou, než je osoba blízká. Náklady spojené s použitím telefonu hradí odsouzený.

číst celé ...      

Typy věznic

Trest odnětí svobody se vykonává v příslušné věznici. Trestní zákon rozlišuje čtyři typy věznic:

  • s dohledem,
  • s dozorem,
  • s ostrahou
  • se zvýšenou ostrahou.

O tom, do kterého typu věznice bude odsouzený zařazen rozhoduje soud již v odsuzujícím rozsudku. 

číst celé ...      

Může odsouzený s návštěvou opustit věznici?

Ve vyhlášce ministerstva spravedlnosti § 52 jsem se dočetla, že odsouzenému ve věznici s dozorem může ředitel věznice jednou za měsíc povolit opustit věznici na dobu 24 hodin. Je to opravdu možné a jak se o to žádá. Děkuji.  

Ano, ředitel věznice opravdu může v souvislosti s návštěvou povolit vězni opuštění věznice, a to na dobu až 24 hodin. Je to v podstatě zároveň jeden z druhů kázeňských odměn. Takto lze povolit opuštění věznice jen odsouzeným ve věznici s dohledem, s dozorem a s ostrahou. Ve věznici se zvýšenou ostrahou toto možné není.

číst celé ...      


Strana 1 / 71234567