Adresář věznic

 

číst celé ...      

Jak je to s návštěvami odsouzených ve věznici?

Dobrý den, mám dotaz ohledně návštěvy ve vězení, přítel byl ve vazbě, pak 8 měsíců na svobodě a teď nastoupil dosezení trestu, bohužel nejsem rodinný příslušník a tak mě tam nechtějí pustit, chtěla jsem se zeptat zdali -li to platí na dobu kdy se vězen umisťuje což je tedy zpravidla tedy měsíc anebo zákaz návštěv pokud nejsem rodinný příslušník platí na celou dobu? je nějaká šance dostat výjimku? děkuji za odpověď

Každý odsouzený má nárok každý měsíc na návštěvy blízkých osob. Počet návštěv není omezen, celková doba návštěv však nesmí přesáhnout 3 hodiny měsíčně.

číst celé ...      

Může odsouzený s návštěvou opustit věznici?

Ve vyhlášce ministerstva spravedlnosti § 52 jsem se dočetla, že odsouzenému ve věznici s dozorem může ředitel věznice jednou za měsíc povolit opustit věznici na dobu 24 hodin. Je to opravdu možné a jak se o to žádá. Děkuji.  

Ano, ředitel věznice opravdu může v souvislosti s návštěvou povolit vězni opuštění věznice, a to na dobu až 24 hodin. Je to v podstatě zároveň jeden z druhů kázeňských odměn. Takto lze povolit opuštění věznice jen odsouzeným ve věznici s dohledem, s dozorem a s ostrahou. Ve věznici se zvýšenou ostrahou toto možné není.

číst celé ...      

Řád výkonu trestu odnětí svobody

VYHLÁŠKA číslo 345

Ministerstva spravedlnosti

ze dne 21. prosince 1999,

kterou se vydává řád výkonu trestu odnětí svobody

číst celé ...      

Započítává se doba strávená ve vězení do doby zákazu činnosti?

Dobrý den, mám na Vás dotaz: když někomu byl odebrán řidičský průkaz z důvodu řízení pod vlivem alkoholu a ještě byl odsouzen k odnětí svobody, počítá se mu doba, kdy byl ve vězení do zákazu řízení či nikoli? děkuji za odpověď.

Doba, kterou odsouzený stráví ve výkonu trestu odnětí svobody se nepočítá do doby výkonu trestu zákazu činnosti uloženého soudem. Nezáleží přitom na tom, zda trest odnětí svobody byl uložen ve stejném řízení jako trest zákazu činnosti nebo v řízení týkajícím se jiné trestné činnosti.

číst celé ...      

Nechci do vězení – může policie kvůli tomu vniknout do mého bytu?

Byla jsem odsouzena za trestný čin, který jsem nespáchala. Můj advokát už podal dovolání k nejvyššímu soudu a návrh na obnovu řízení a taky žádost o odklad výkonu trestu .Nechci dobrovolně nastoupit do vězení za trestný čin, který jsem nespáchala a čekat ve vězení až jak soudy rozhodnou. Chci se zeptat: Může policie vniknout do bytu a odvézt mě do vězení?  

Pokud soud nevyhoví vaší žádosti o odklad výkonu trestu, musíte do věznice nastoupit v termínu, který vám byl soudem stanoven. Pokud do vězení nenastoupíte, vydá soud příkaz k vašemu dodání do výkonu trestu.

číst celé ...