Dostal jsem nepodmíněný trest a byla mi přeměněna podmínka. Kolik si tedy odsedím?

Dobrý den, mám dotaz. Můj příbuzný byl odsouzen na 35 měsíců s ostrahou. Odvolal se proti rozsudku, ale odvolání soud zamítl. Dostal datum nástupu do vězení a ještě 7 měsíců za porušení podmínky. Zajímá mě kolik tedy stráví měsíců ve vězení? Těch 7 nebo 35 měsíců. Děkuji za odpověď.

číst celé ...      

Podmíněný trest a zahlazení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat po jaké době se zahlazuje podmíněný trest?  

Pokud ve zkušební době povedete řádný život a nedopustíte se žádného nezákonného jednání, případně splníte další podmínky, která vám soud při podmíněném odsouzení uložil, rozhodne soud po uplynutí zkušební doby, že jste se osvědčil.

Toto rozhodnutí má stejné účinky jako zahlazení odsouzení, tj. odsouzení již nebude vykazováno ve výpisu z rejstříku trestů. Pokud ovšem nepovedete řádný život, hrozí vám naopak, že původně podmíněný trest budete muset vykonat v příslušné věznici. V takovém případě by pak běžela lhůta pro zahlazení odsouzení od okamžiku výkonu trestu, tedy od okamžiku propuštění z věznice. O rozhodnutí o osvědčení není třeba žádat, soud jej musí učinit z úřední povinnosti. Pokud by nerozhodl o osvědčení (nebo naopak o nařízení výkonu trestu) ve lhůtě jednoho roku od konce zkušební doby, platí zákonná fikce, že o osvědčení bylo kladně rozhodnuto.

Dobry den, pred 3 lety jsem byl odsouzen za vytrznictvi. Soud vsak od trestu upustil. Pokud jsem tedy trest nedostal ani jsem nebyl v podmince, je treba zadat o zahlazení odsouzení?

  Záleží, podle jakého ustanovení došlo k neuložení trestu. Pokud bylo upuštěno od potrestání podle § 24  (to se týká případů menší společenské nebezpečnosti  – podle nového trestního zákoníku účinného od 1.1.2010 se jedná o § 46), hledí se na vás, jako byste odsouzen nebyl a toto odsouzení by tedy nemělo být vykazováno v rejstříku trestů. Pokud ovšem bylo upuštěno od uložení dalšího trestu nebo souhrnného trestu podle § 37 trestního zákona (to se týká případů, kdy trest není ukládán proto, že předchozí trest za jinou trestnou činnost už je dostatečný a další trest již není třeba), bude toto odsouzení vykazováno ve výpisu z rejstříku trestů. Pokud budete chtít dosáhnout „výmazu“, musel byste požádat o zahlazení odsouzení.

číst celé ...      

V podmínce jsem nahradila škodu – můžu žádat o zrušení podmínky?

Dobry den…jaka je moznost mam podminku na 3 roky + uhrazeni skody..jsem odsouzena za uverovy podvod..Dluh je uhrazen podminky zbyva jeste 1,5roku mohu zadat o zruseni trestu.Dekuji  

Podmíněný trest, respektive délku zkušební doby nelze nijak zkrátit. Podmíněný trest totiž není trestem jako takovým, ale v podstatě pouze pohrůžkou trestu.  To, že jste nahradila škodu způsobenou trestným činem, je v pořádku, tím jste splnila podmínku, která vám byla uložena. Pokud byste to neudělala, bylo by to důvodem k přeměně na nepodmíněný trest odnětí svobody.

číst celé ...      

Vymazání podmíněného odsouzení z rejstříku trestů

dobry den, prosimvas porad nemuzu nejak se dozkoumat skutecnosti nasledujici: v mesici zari me konci podmineny trest byl na rok a pul o brezna minuleho roku…a zajima me co te s tim smazanim zaznamu ..pisete ze soud rozhodne..ale..soud rozhodne na muj popud na mou zadost??nebo sam a pokad sam dozvim se to??muzete mi tedy prosim poradit jak se mam zachovat nyni pocitame li ze je 1.9 me trest konci a potreboval bych vypis cisty z restriku do prace..co pro to musim momentalne udelat?

číst celé ...      

Podmíněné odsouzení a rejstřík trestů

Dobry den. Chtel jsem se zeptat v roce 1998 jsem dostal trest s podminecnym odkladem na 2roky. Nedavno jsem jsi delal zbrojni prukaz a tudis jsem asi bezuhonny. Ted kdyz jsi hledam praci tak v dotazniku je jestli jsem byl nekdy trestan ? Muzu tam napsat ze jsem nebyl pokud jsem bezuhonny? Predem dekuji.

číst celé ...      

Co dělat, když bývalý manžel neplatí výživné?

Dobrý den má dcera je již plnoletá ale stále studuje já jsem rozvedená dcera žije se mnou její otec ale neplatí žádné výživné i po kontaktu s ním a sdělení mu že dcera dále studuje odmítá ji posílat výživne co v takovém případě dělat děkuji

Vyživovací povinnost rodičů k dětem nezaniká plnoletostí, rodiče jsou povinni děti vyživovat, dokud se soustavně připravují na své budoucí povolání, tedy studují.

číst celé ...      


Strana 2 / 41234