Podmíněné odsouzení a rejstřík trestů


Dobry den. Chtel jsem se zeptat v roce 1998 jsem dostal trest s podminecnym odkladem na 2roky. Nedavno jsem jsi delal zbrojni prukaz a tudis jsem asi bezuhonny. Ted kdyz jsi hledam praci tak v dotazniku je jestli jsem byl nekdy trestan ? Muzu tam napsat ze jsem nebyl pokud jsem bezuhonny? Predem dekuji.

Podmíněné odsouzení má pro obviněného jednu podstatnou výhodu. Nejenže nemusí po odsouzení nastoupit do vězení, ale pokud povede ve zkušební době řádný život, nebude mít o odsouzení záznam ani ve výpisu z rejstříku trestů. Pokud jste se ve zkušební době podmíněného odsouzení choval řádně a splnil jste uložené podmínky, rozhodl soud, že jste se osvědčil. V takovém případě se odsouzení vymazává z rejstříku trestů, k čemuž zřejmě došlo i ve vašem případě. Slovy zákona to zároveň znamená, že se na vás hledí, jako byste nebyl odsouzen. Takto na sebe můžete hledět i vy sám, tzn., že do dotazníku nemusíte své odsouzení uvádět.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: