Co se stane, když poruším podmínku?


 

mám podminku a zákaz řízení za řízení bez řo a maření uředního rozhodniti ted jsem to porušil je to na 100% basa. děkuju.

Nevím, jestli jste nám chtěl jenom oznámit, že jste vlastně recidivista, nebo jestli to měla být otázka. Stoprocentní není nikdy nic, záleží i na okolnostech, ale rozhodně jste se tomu vězení podstatným způsobem přiblížil.


Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na následující: přítel byl odsouzen za řízení v opilosti a ublížení na zdraví k 10 měsícům nepodmíněně, odseděl 7 měsíců, poté zažádal o podmínečné propuštění.Byl propuštěn s podmínečným zákazem řízení na 4 roky,tuto podmínku ovšem porušil.Důvodem porušení byla nutnost vykonávat zaměstnání,aby se nedostal do ještě větších finančních potíží,které si výkonem trestu způsobil. Půjde teď jako recidivista znovu do vězení nebo může soud přihlédnout k tíživé životní situaci a projevení lítosti nad jeho jednáním a uložit mu pokutu a prodloužit zákaz řízení? Má vůbec nějaku šanci se z toho dostat? Děkuji Vám za odpověď.

Uložením podmíněného trestu odnětí svobody vlastně soud říká obžalovanému toto: „Spáchal jsi trestný čin, ale já věřím, že to byl jen úlet a proto tě hned nezavřu. Dal jsem ti sice trest, ale ten trest zatím nemusíš nastoupit. Budu tě ale nějakou dobu sledovat a pokud nebudeš žít jako slušný člověk a zase něco provedeš, tak si ten trest odsedíš. Když se ale celou zkušební dobu budeš chovat slušně, tak do vězení nebudeš muset a dokonce to nebudeš mít ani ve výpisu z rejstříku trestů“.Na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět, soud samozřejmě bude zvažovat všechny podstatné okolnosti včetně motivu jednání vašeho přítele. Samozřejmě, že mu bude přitěžovat jeho recidiva, ale může se pokusit prokázat i dobrou vůli např. snahou o uložení trestu obecně prospěšných prací, který bude chtít odpracovat. Konečné slovo ale samozřejmě bude mít soud.

Dobrý den..v roce 2007 na podzim jsem byl pravomocne odsouzen za řízení pod vlivem alkoholu.Dostal jsem podmínku a zákaz. (par.201a). Bohuzel letos v lednu jsem spáchal dalsi trestní čin,že jsem převzal peníze od človeka na učel ktery jsem nezprostředkoval, byl jsem obvin z podvodu. Nyní mám vážný zájem škodu poškozenému zaplatit, přesto se chci zepat jestli je to promně polehčující okolnost i kdyz mám podmínku za řízení pod vlivem alkoholu. Zda ze spáchání nového trestného činu se výrazně porušila podmínka. A co by mně mohlo čekat. Děkuji a Zdravím

Pokud nahradíte škodu, bude to samozřejmě bráno jako polehčující okolnost. Na druhou stranu přitěžující okolností bude skutečnost, že jste se trestného činu dopustil ve zkušební době podmíněného odsouzení. Pokud škodu nahradíte a budete spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení, je možné, že soud uloží ještě trest nespojený s odnětím svobody, např. obecně prospěšné práce. Spácháním trestného činu samozřejmě došlo k porušení podmínky, protože nevedete řádný život. Reálně vám tedy hrozí, že podmíněný trest bude přeměněn na nepodmíněný.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: