Podvedli invalidy, byli odsouzeni


Čistá u Horek, Vamberk – Dne 18. června 2008 byly Okresním soudem v Semilech odsouzeni dva muži za trestné činy podvodu a zpronevěry. Oba muži dříve pracovali ve společnosti, zabývající se prodejem speciálních invalidních vozíků v České republice. Koncem května 2005 přijali tito muži na základě reklamace invalidy z Vamberka  do opravy speciální schodolez v tehdejší hodnotě 332.640,- Kč (původní cena nového schodolezu byla ještě zhruba o 100.000,- Kč vyšší) do opravy. Opravu u výrobce však nezajistili a zhruba po týdnu schodolez prodali dalšímu invalidu z Čisté u Horek, a to jako nový za cenu 462.000,- Kč. Ani tento druhý invalida si však vozíku příliš neužil, neboť byl neustále porouchaný. 

Mladší z obžalovaných, který působil jako obchodní zástupce společnosti, byl uznán vinným pouze trestným činem zpronevěry a byl mu s ohledem na skutečnost, že již v minulosti byl pro majetkovou trestnou činnost trestán, uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 18 měsíců. Starší obžalovaný, který pracoval jako jednatel společnosti, byl uznán vinným trestnými činy podvodu a zpronevěry, vzhledem k jeho dosavadní bezúhonnosti mu však byl uložen trest odnětí svobody na dobu 16 měsíců, který byl podmíněně odložen na zkušební dobu tří let. Zároveň obžalovaným byla uložena povinnost nahradit způsobenou škodu.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: