Byl jsem souzen. Můžu do autoškoly?


Dobrý den.Je mi 17 let Před měsícem jsem dostal podmínku(na půl roku) za řízení motorového vozidla bez příslušné skupiny. Chtěl jsem se tedy zeptat jestli je můj výpis z rejstříku trestů čistý a tudíž jestli mohu začít dělat autoškolu ještě letos (v 17. letech)? Děkuji za odpověď

Pokud jste byl před měsícem odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody, tak v současné době zcela jistě nemáte čistý rejstřík trestů. Je pravda, že podle zákona je při žádosti o přijetí do autoškoly předložit výpis z rejstříku trestů, nikde se mi však nepodařilo zjistit, jaké důsledky pro vás bude z pohledu žadatele mít skutečnost, že jste byl odsouzen, bude proto nejlépe, pokud se zeptáte přímo v autoškole. Domnívám se, že podstatné by bylo pouze odsouzení k trestu zákazu řízení motorových vozidel. Pokud vám totiž vedle podmíněného trestu byl uložen i trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, nemůžete po dobu trvání tohoto trestu automobil řídit ani v autoškole, protože byste se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. To že vám je teprve 17 let není rozhodující, k výcviku se můžete přihlásit až 18 měsíců před dosažením potřebného věku, výuka však nesmí skončit dříve, než tohoto věku (v daném případě 18 let) dosáhnete. Podle mých zjištění však většina autoškol přijímá k výcviku žáky nejdříve půl roku před dosažením potřebného věku.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,manžel byl odsouzen za maření výkonu úředního rozhodnutí,protože řídil bez řidičáku,(má jen na motorku),má zákaz řízení na 3 roky.Bude mu dovoleno po odpykání trestu absolvovat autoškolu a řidičák získat?Jen podotýkám,že nikdy nezpůsobil dopr.nehodu.Děkuji za Vaši odpověď

Samozřejmě, jakmile mu trest skončí, případně jakmile bude od zbytku trestu zákazu činnosti upuštěno, může začít navštěvovat autoškolu a řidičský průkaz tak získat.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: