Napraví trestní zákon notorického řidiče?

Víchová nad Jizerou – Okresní soud v Semilech dne 16. července 2007 odsoudil za trestné činy řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí mladíka (1985) z Víchové nad Jizerou. Těchto trestných činů se dopustil tím, že dne 14.5. 2007 řídil osobní automobil přesto, že nevlastní řidičské oprávnění a přesto, že mu soudem byl celkem třikrát uložen trest zákazu řízení motorových vozidel v celkové výměře tří let.

číst celé ...      

Řidič alkoholik zřejmě půjde do vězení

Dne 23.7. 2007 rozhodl Okresní soud v Semilech o nařízení výkonu původně podmíněně odloženého trestu odnětí svobody muži (1966) ze Semilska. Muž byl v lednu 2006 odsouzen za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky k podmíněnému trestu odnětí svobody na dobu 4 měsíců. Jednalo se tehdy o to, že řídil fekální vůz pod vlivem alkoholu a způsobil dopravní nehodu. Již v červenci 2006 ale znovu pod vlivem alkoholu řídil traktor, s nímž zajel do rybníka.

číst celé ...      

Křivé obvinění si bude muset odpracovat

Semily – Dne 5.září 2007 Okresní soud v Semilech odsoudil za trestný čin křivého obvinění muže (1957) ze Semilska. Obžalovaný na přelomu roku 2006 nepravdivě obvinil z vydírání, zpronevěry a podvodu advokáta z Turnova, a to jednak dopisem adresovaným České advokátní komoře, jednak trestním oznámením zaslaným přímo Policii ČR, a to přesto, že věděl, že jeho tvrzení jsou nepravdivá. Motivem jednání obžalovaného byla skutečnost, že uvedený advokát zastupoval bývalou manželku obžalovaného v řízení o rozvod manželství a v následných majetkových sporech, které obžalovaný vesměs všechny prohrál.

číst celé ...      

Loupil s pistolí – půjde do vězení

Turnov – Dne 28. března 2007 odsoudil Okresní soud v Semilech za trestný čin loupeže k 4 letům trestu odnětí svobody do věznice s ostrahou mladíka (1986) ze Slovenska. Koncem ledna a počátkem února 2007 s maketou pistole předpadl nejprve bar a poté sázkovou kancelář v Turnově a vynutil si tak vydání částky cca 22.000,- Kč. Obžalovaný se doznal k přepadení baru. 

číst celé ...      

Předjíždět policisty se nevyplácí

Libštát – Dne 6. září 2007 vydal Okresní soud v Semilech trestní příkaz, jímž byl mladík (1986) ze Semilska uznán vinným trestným činem ohrožení pod vlivem návykové látky, když dne 18.8.2007 v nočních hodinách řídil osobní automobil pod vlivem alkoholu. Za to mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody na dobu 3 měsíců se zkušební dobou 1 roku a trest zákazu řízení motorových vozidel na dobu 18 měsíců.

číst celé ...      

Falešný pacient okrádal nemocné

Dne 10. září 2007 odsoudil Okresní soud v Semilech za trestný čin krádeže muže (1974) ze Zlínska. Obžalovaný v období od listopadu 2006 do dubna 2007 předstíral na různých místech celé České republiky nemoc, aby dosáhl hospitalizace v některé z nemocnic. Tam poté okrádal pacienty s nimiž sdílel pokoj, ale i pacienty na jiných pokojích, zejména se zajímal o hotové peníze a mobilní telefony. 

číst celé ...