Předjíždět policisty se nevyplácí


Libštát – Dne 6. září 2007 vydal Okresní soud v Semilech trestní příkaz, jímž byl mladík (1986) ze Semilska uznán vinným trestným činem ohrožení pod vlivem návykové látky, když dne 18.8.2007 v nočních hodinách řídil osobní automobil pod vlivem alkoholu. Za to mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody na dobu 3 měsíců se zkušební dobou 1 roku a trest zákazu řízení motorových vozidel na dobu 18 měsíců. Trestní příkaz dosud není v právní moci, obviněný i státní zástupce si proti němu mohou podat odpor.

Podobných případů Okresní soud v Semilech bohužel projednává měsíčně až okolo dvou desítek. Na tomto případu je však zarážející způsob jeho odhalení. Obviněný přijel v Libštátu se svým vozidlem k semaforu, který kyvadlově zajišťoval průjezd opravovanou silnicí. Před tímto semaforem stáli se svým služebním a viditelně označeným vozidlem s majákem na střeše policisté a čekali na zelené světlo (v té době byla na semaforu červená). Obviněný místo toho, aby se zařadil a počkal také na zelený signál, policejní vozidlo objel a pokračoval dál v cestě, což se policistům samozřejmě nelíbilo, obviněného dojeli a zjistili, že je pod vlivem alkoholu.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: