Přítel utekl před trestem do ciziny, co bude dál?


Rada by jsem se zeptala,co delat pokud byl pritel odsouzen za podvod (jeho firma krachovala a on nesplatil fakturu ), pote odjel do ciziny a tam pobyva v soucasne dobe o svem stihani se dozvedeli rodice z novin. Může žádat o milost presidenta pokud mu rozsudek nebyl doručen? Co může udělat až by se vrátil aby nešel rovnou do vězení?

Z vašeho dotazu jsem nepochopil, zda trestní stíhání vašeho přítele již bylo skončeno či nikoliv. Pokud dosud nebylo skončeno, je na něho pravděpodobně vydán mezinárodní zatykač a pokud bude zatčen, může být vzat do vazby. Pokud by se ovšem přihlásil sám, bylo by to soudem zřejmě chápáno jako snaha o spolupráci a byla by tu tedy šance, že do vazby nebude muset. Pokud již stíhání bylo skončeno a probíhalo zčásti bez něho jako proti uprchlému, může žádat o opakování důkazů, které byly provedeny v jeho nepřítomnosti a dále se hájit. I v tomto případě pravděpodobně již byl vydán zatykač a je jen otázkou času, kdy se podaří ho zatknout a jen jeho dobrovolný návrat by mohl vzetí do vazby zabránit. Utíkat před trestním stíháním se většinou nevyplácí, protože v naprosté většině případů se uprchlíka podaří dostihnout a je to jen otázka času. Člověk, který s orgány činnými v trestním řízení spolupracuje, má lepší možnosti se hájit a hrozba vazby je nepoměrně menší.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: