Za nezletilou milenku podmínka


Semily – Dne 8. března 2010 se Okresní soud v Semilech zabýval obžalobou na muže (1970) ze Semil, který byl obviněn z trestných činů pohlavního zneužívání a ohrožování výchovy mládeže. Podle obžaloby muž  v průběhu  zhruba necelých dvou let (listopad 2007 až srpen 2009) opakovaně ve více případech u sebe ukrýval nezletilou dívku (1994), která utíkala nejprve z domova a později i z výchovného ústavu. Při té příležitosti mezi nimi vznikl intimní vztah a došlo i k opakovaným pohlavním stykům. Obžalovaný pak měl dívce rovněž podávat alkohol.

Obžalovaný se při prvním výslechu na policii doznal a popsal podrobnosti. Později svou výpověď změnil s tvrzením, že ho bolela hlava, byl pod vlivem prášků a bál se, aby nebyl vzat do vazby. Začal tvrdit, že poškozenou vždy, když přišla, ze svého domu vykazoval, rozhodně popřel skrývání, intimnosti i podávání alkoholu.

Soud jeho obhajobě neuvěřil, neboť v neprospěch obviněného hovořily další důkazy. Poškozená na policii (před soudem vyslechnuta nebyla, neboť je stále na útěku z dětského domova) uvedla, že chtěla mít s obviněným intimní vztah, ten to však odmítal. Připustila ale, že obviněný ji u sebe ukrýval.  Intimní vztah obviněného s poškozenou potvrdil i bratr poškozené a její kamarádka, byly nalezeny i milostné dopisy, v nichž figurovalo křestní jméno obviněného. Ten ale tvrdil, že dopisy byly určeny jeho synovi. Syn se sice jmenuje úplně jinak než on, ale podle obžalovaného se mu říká stejným jménem jako obžalovanému. Syn obžalovaného však toto nepotvrdil.

Soud proto uznal obžalovaného vinným a vzhledem k dosavadní bezúhonnosti, jakož i ke skutečnosti, že iniciativa byl pravděpodobně z velké části i na straně poškozené, mu uložil pouze podmíněný trest odnětí svobody na dobu 16 měsíců se zkušební dobou tří let. Rozsudek nabyl ihned po vyhlášení právní moci, neboť obviněný i státní zástupkyně se vzdali práva odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: