Řidič alkoholik zřejmě půjde do vězení


Dne 23.7. 2007 rozhodl Okresní soud v Semilech o nařízení výkonu původně podmíněně odloženého trestu odnětí svobody muži (1966) ze Semilska. Muž byl v lednu 2006 odsouzen za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky k podmíněnému trestu odnětí svobody na dobu 4 měsíců. Jednalo se tehdy o to, že řídil fekální vůz pod vlivem alkoholu a způsobil dopravní nehodu. Již v červenci 2006 ale znovu pod vlivem alkoholu řídil traktor, s nímž zajel do rybníka. Za to mu byl uložen trest obecně prospěšných prací a omezení spočívající v povinnosti podrobit se léčbě z alkoholové závislosti. Odsouzený trest obecně prospěšných prací dosud nevykonal. Hájil se tím, že je v pracovní neschopnosti, sám ale přiznal, že vykonává práce v lese. Doporučenou léčbu předčasně ukončil. Vzhledem k tomu, že odsouzený se ve zkušební době dopustil další trestné činnosti, navíc stejného charakteru, a kromě toho nevyužil šance, která mu byla dána trestem obecně prospěšných prací, soud rozhodl o nařízení výkonu původně podmíněně odloženého trestu odnětí svobody. Trest se tak stal nepodmíněným, odsouzený byl pro jeho výkon zařazen do věznice s dozorem. Usnesení dosud není pravomocné, odsouzený si ponechal lhůtu k podání stížnosti, o níž by rozhodoval Krajský soud v Hradci Králové. 

Doplněno 31.8.2007:
Odsouzený využil svého práva a podal si proti usnesení o nařízení výkonu trestu stížnost. Tato stížnost byla Krajským soudm v Hradci Králové zamítnuta jako neopodstatněná a rozhodnutí tak je pravomocné.
 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: