Za ovlivňování svědkyně dva roky odnětí svobody


Lomnice nad Popelkou – K trestu odnětí svobody na dobu dvou let, podmíněně odloženému na zkušební dobu tří let, byla dne 6. října 2008 Okresním soudem v Semilech odsouzena osmadvacetiletá žena z Lomnice nad Popelkou. Dotyčná pohrůžkami násilím vydírala další ženu, kterou chtěla přimět, aby nepravdivě vypovídala jako svědkyně u soudu. 

Obžalovaná (sama toxikomanka) je družkou muže, který byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. V této trestní věci jako důležitá svědkyně obžaloby vypovídala dvaadvacetiletá žena z Jilemnicka. Ještě před soudním jednáním ji opakovaně v březnu a dubnu 2008 kontaktovala obžalovaná prostřednictvím SMS zpráv. Obžalovaná ji nabádala, aby před soudem jako svědkyně uvedla, že nedostala žádný pervitin od druha obžalované, který byl tehdy stíhán. Když to poškozená odmítla, začala obžalovaná prostřednictvím SMS vyhrožovat poškozením majetku, ale i tím, že podá na poškozenou falešné trestní oznámení a zařídí, aby se dostala do vězení a bylo jí odebráno dítě. Poškozená se naštěstí nenechala ovlivnit a před soudem vypovídala po pravdě, což vedlo k odsouzení druha obžalované. Obžalovaná sama byla nyní odsouzena za trestný čin vydírání (hrozil jí trest odnětí svobody na dobu dvou až osmi let). S ohledem na dosavadní bezúhonnost a plné doznání jí byl uložen pouze trest na samé spodní hranici trestní sazby, tedy na dobu dvou let, který byl podmíněně odložen na zkušební tří let. Pokud obžalovaná nepovede ve zkušební době řádný život, bude muset dvouletý trest odnětí svobody vykonat v příslušné věznici. Rozsudek nabyl právní moci, obviněná i státní zástupce se vzdali odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: