Napraví trestní zákon notorického řidiče?


Víchová nad Jizerou – Okresní soud v Semilech dne 16. července 2007 odsoudil za trestné činy řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí mladíka (1985) z Víchové nad Jizerou. Těchto trestných činů se dopustil tím, že dne 14.5. 2007 řídil osobní automobil přesto, že nevlastní řidičské oprávnění a přesto, že mu soudem byl celkem třikrát uložen trest zákazu řízení motorových vozidel v celkové výměře tří let. V době páchání trestného činu přitom byla proti obviněnému vedena další dvě trestní stíhání pro obdobnou trestnou činnost u Okresních soudů v Semilech a v Trutnově.

Obžalovaný se hájil tím, že je nenapravitelný a že si nemůže pomoci a řídit bude dále, pokud mu někdo neusekne ruce. Vzhledem k tomu, že český trestní zákon takový trest nezná, pokusil se soud zlomit jeho „nenapravitelnost“ uložením nepodmíněného trestu odnětí svobody na dobu 7 měsíců, když lze předpokládat, že obžalovaný stráví ve vězení mnohem delší dobu, neboť pravděpodobně dojde k nařízení výkonu předchozích podmíněných trestů odnětí svobody a k přeměně předchozích trestů obecně prospěšných prací. Rozsudek dosud není pravomocný, státní zástupkyně si ponechala lhůtu k odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: