Loupil s pistolí – půjde do vězení


Turnov – Dne 28. března 2007 odsoudil Okresní soud v Semilech za trestný čin loupeže k 4 letům trestu odnětí svobody do věznice s ostrahou mladíka (1986) ze Slovenska. Koncem ledna a počátkem února 2007 s maketou pistole předpadl nejprve bar a poté sázkovou kancelář v Turnově a vynutil si tak vydání částky cca 22.000,- Kč. Obžalovaný se doznal k přepadení baru.  Připustil i to, že dostal peníze od pracovníka sázkové kanceláře, hájil se však tím, že mu je půjčil dobrovolně, dokonce tvrdil, že se z legrace spolu domluvili na vyloupení banky. Jeho obhajoba však byla dostatečně jednoznačně vyvrácena výpovědí poškozeného, jeho zaměstavatelky a další svědkyně. Obžalovaný byl pro podobné jednání odsouzen již počátkem ledna 2007, tehdy mu však vzhledem k dalším okolnostem byl uložen pouze podmíněný trest na dobu dvou let. Nyní projednávané trestné činnosti se tedy dopustil ve zkušební době a navíc jen velmi krátce po předchozím odsouzení. Nabyde-li rozsudek právní moci, bude obžalovanému přeměněn i původně podmíněně odložený trest  odnětí svobody na trest nepodmíněný a obžalovaný tak stráví ve vězení celkem 6 let. Kromě toho byl obžalovanému uložen i trest vyhoštění z České republiky na dobu neurčitou a trest propadnutí makety pistole. Rozsudek není dosud pravomocný, obžalovaný i státní zástupkyně si ponechali lhůtu k odvolání. Obžalovaný nadále zůstává ve vazbě.

Aktualizováno 29.5. 2007:
Obžalovaný si prostřednictvím svého obhájce podal proti odsuzujícímu rozsudku odvolání. To bylo dne 10.5. 2007 projednáno Krajským soudem v Hradci Králové a následně bylo zamítnuto. Odvolací soud se ztotožnil se závěry okresního soudu ohledně viny obžalovaného. Pokud jde o trest, konstatoval odvolací soud, že uložený trest je sice přísný, nikoliv však nepřiměřený, a není tedy důvod ke změně rozsudku.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: