Podala jsem trestní oznámení, kdy dostanu peníze?


Dobrý den, jen bych se chtěla informovat o takovém problémku.Podala jsem trestní oznámení podle Vašeho vzoru,ale zapoměla jsem požádat o výsledky.Je možné si o ně požádat i v průběhu vyšetřování. Za jak dlouhou dobu by se peníze mohli vrátit zpět. Předem Vám děkuji za kladné vyřízení.

Pokud jde o otázku, kdy vám budou vráceny peníze, tak na tu nelze odpovědět.   Orgány činné v trestním řízení nejsou od toho, aby zajišťovaly lidem vracení peněz. Pokud je kdokoliv přesvědčen, že mu někdo dluží nějaké peníze a nesplácí svůj dluh řádně, měl by to řešit především občanskoprávní cestou, tedy podáním žaloby u příslušného civilního soudu, a to nejlépe s využitím pomoci advokáta. V poslední době se často stává, že mnozí lidé své občanskoprávní problémy řeší podáním trestního oznámení v domnění, že se tak snadněji dostanou ke svým penězům. Je pravda, že hrozba trestního stíhání může dlužníka přinutit ke splněný závazků, na druhou stranu však orgány činné v trestním řízení budou řešit jen ty případy, kde se opravdu jedná o trestný čin. V ostatních případech oznamovatel jen zbytečně ztrácí čas podáváním trestních oznámení, zatímco věc už dávno mohla být řešena civilním soudem namísto toho, aby zatěžovala policii, státní zástupce či soudy.

 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: