Za opakované znásilnění narkomana čtyři a půl roku vězení


Semily – Okresní soud v Semilech dne 18. ledna 2012 projednával případ obžalovaného Jozefa Čureji (20), kterého státní zástupce vinil ze spáchání trestných činů vydírání a znásilnění.

K celému incidentu došlo v říjnu 2011 na jedné ze semilských ubytoven. Poškozenému (25) ujel vlak, ve městě se potkal se skupinkou lidí, kteří mu nabídli přespání na ubytovně. Když spolu vypili nějaké víno, odešel poškozený na záchod, kde ho chvíli poté přistihl obžalovaný právě, když si poškozený vpichoval nějakou drogu. Obžalovaného to rozčílilo, a proto se rozhodl, že poškozeného poníží. Nejprve ho bitím nutil, aby došel za svou matkou, která bydlela v Semilech, a přinesl mu peníze. Když se poškozený vrátil s tím, že peníze nemá, odtáhl poškozeného na záchod, kde jej přinutil k tomu, aby ho ústy sexuálně uspokojoval. Po chvíli do místnosti přišel další obyvatel ubytovny (mentálně retardovaný), který, když viděl, co se děje, se rovněž dožadoval orálního uspokojení. Na to obžalovaný reagoval tím, že poškozeného přinutil k tomu, aby orálně uspokojil i tohoto muže. Poté musel poškozený pokračovat v orálním uspokojování obžalovaného, který ho přinutil rovněž i k análnímu pohlavnímu styku a celé to skončilo tím, že se obžalovaný poškozenému vymočil do úst.

Obžalovaný se již v přípravném řízení zcela doznal. U soudu sice odmítl vypovídat, nicméně potvrdil, že protokol o jeho výpovědi na policii byl sepsán pravdivě. Mimo jiné obžalovaný popřel, že by měl homosexuální sklony, nikdy dříve homosexuální zkušenost neměl, v té době měl přítelkyni, s níž se často sexuálně stýkal. Jeho jednání nebylo motivováno sexuálně (obžalovaný ten den měl dvakrát pohlavní styk se svou přítelkyní), účelem jeho chování bylo ponížit poškozeného kvůli tomu, že si na ubytovně vpichoval drogu.

Státní zástupce pro obžalovaného požadoval trest odnětí svobody na dobu pěti let a vyhoštění z České republiky na dobu neurčitou. Soud ale přihlédl k tomu, že obžalovaný svým doznáním podstatně přispěl k objasnění trestné činnosti a nebyl dosud trestán ani v České republice, ani na Slovensku (obžalovaný je slovenský občan), a obžalovanému uložil trest odnětí svobody na čtyři a půl roku a trest vyhoštění z ČR na dobu 10 let. Obžalovanému přitom hrozil trest odnětí svobody v rámci trestní sazby od dvou do 10 let. Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný si okamžitě podal odvolání, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: