Útěk do Anglie mu před vězením nepomohl


Semily – Dne 23.11. 2009 Okresní soud v Semilech odsoudil mladíka (1983), který byl obviněn ze znásilnění, nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů a úvěrového podvodu.

Mladík se výše uvedených trestných činů měl dopustit tím, že koncem roku 2004 a počátkem roku 2005 poskytoval pervitin své tehdejší stejně staré přítelkyni, které ho také sám nitrožilně podával. Drogové závislosti své přítelkyně pak měl obviněný využít k tomu, aby si na ní snadněji vymohl sex, k čemuž ji měl nutit i násilím (fackami, kopáním, bitím). Obžalovaný tuto trestnou činnost popíral, tvrdil, že přítelkyni drogy nedával a  sex mezi nimi byl vždy dobrovolný. Poškozená před soudem setrvala na svém tvrzení o tom, že od obviněného dostávala drogy, na které mu i dávala peníze a některé své osobní věci, přičemž ne vždy za to pervitin dostala v odpovídajícím množství. Vzhledem k tomu, že obdobné zkušenosti s obviněným měly i další osoby, soud této výpovědi uvěřil a uznal obžalovaného vinným. Pokud pak šlo o vynucený sex, z výpovědi poškozené vyplynulo, že se poškozenému sice neoddávala dobrovolně, sex odmítala, protože obviněný se nemyl a smrděl, nicméně nebránila se, protože se obviněného bála, neboť ten často byl agresivní. Jednání obviněného proto nebylo posouzeno jako trestný čin znásilnění, ale jako trestný čin útisku a rovněž jako trestný čin nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Konečně pak obviněný byl uznán vinným i trestným činem úvěrového podvodu, protože ve výše uvedené době získával peníze tím, že sám nebo prostřednictvím další nastrčené osoby kupoval na úvěr zboží, které následně jinde zpeněžil a úvěr nesplácel, přičemž i v žádostech o úvěr uváděl nepravdivé údaje o svém zaměstnání (byl nezaměstnaný) a výši příjmu. K tomuto se obžalovaný doznal.

Za všechny tyto trestné činy byl obviněnému uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 38 měsíců do věznice s ostrahou a povinnost nahradit škodu. Rozsudek dosud není pravomocný, obviněný i státní zástupce se proti němu ještě mohou odvolat.

Obviněný se před trestním stíháním snažil ukrývat v cizině, takže soud ně něj musel vydat evropský zatýkací rozkaz. Na jeho základě byl obviněný během několika týdnů zatčen ve Velké Británii a tamní soud pak v krátké době rozhodl o vydání obviněného do České republiky, kde byl ihned po příletu Okresním soudem v Semilech vzat do vazby, kde je dosud.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: