Proč jsem nebyla předvolána k odvolacímu soudu?


byla jsem odsouzena k promněne OPP,podala jsem odvolání ke Krajskému soudu o odklad z důvodu riz. těhotenství .v odvolání jsem podotkla na to že potřebnou dokumentaci předložím u jednáni.k hlavnímu líčení jsem nebyla pozvána a soud mi návrh zamít pro nedoložení potřebných dokumentů.prosím o radu jak dále postupovat

O stížnosti proti usnesení o přeměně trestu obecně prospěšných prací na trest odnětí svobody rozhoduje stížnostní (tj. krajský) soud v neveřejném zasedání, tzn. že není nařízeno žádné jednání, ke kterému by se zvali obvinění a další osoby. Při projednávání opravných prostředků odvolací (stížnostní) soud nařizuje veřejné zasedání zpravidla jen pokud jde o odvolání proti rozsudku. O konání veřejného zasedání je osoba, jíž se to týká (tedy i obviněný), přinejmenším vyrozuměna, může k němu být i předvolána. Stížnosti proti usnesením se projednávají v neveřejném zasedání, o němž se nikdo nevyrozumívá.

Nevím, jaké důvody vedly krajský soud k zamítnutí stížnosti a konkrétní případ ani nelze na těchto stránkách řešit, ale je třeba si uvědomit, že pokud jste tvrdila, že jste těhotná, bylo vaší povinností to včas doložit. Navíc je možné, že důvody k přeměně trestu nijak nesouvisely s vaším těhotenstvím.
 



Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: