Jak se dovím, že je na mne podáno trestní oznámení?


Dobrý den,měl bych jeden zdvořilý dotaz. Pokud by proti mé osobě mělo být podáno trestné oznámení a následně zahájeno trestné stíhání, do jaké doby bych o tomto měl být informován?

Pokud je podáno trestní oznámení, nestanoví zákon žádné lhůty, v nichž by měl být ten, jehož se oznámení týká (podezřelý), s tímto oznámením seznámen. Je na příslušném státním zástupci a policejním orgánu, jakou zvolí taktiku pro objasnění případného trestného činu. V některých případech je nejjednodušší vyslechnout podezřelého okamžitě po podání trestního oznámení, v jiných případech se provádí delší operativní šetření, které může, ale také nemusí vést k zahájení trestního stíhání. Pokud by ovšem proti vám bylo zahájeno trestní stíhání, tak se o tom zcela jistě dozvíte, protože trestní stíhání se zahajuje tím, že podezřelému je usnesením o zahájení trestního stíhání podrobně sděleno, pro jaké jednání je stíhán a jaký v tom jednání je spatřován trestný čin. Ve zkráceném řízení se usnesení o zahájení trestního stíhání nevydává, přesto již v přípravném řízení musí být podezřelému sděleno, z čeho je podezřelý. Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: