Toxikoman při podomním prodeji okrádal důchodce


Turnov – Dne 27. května 2009 Okresní soud v Semilech projednával obžalobu na čtyřiatřicetiletého toxikomana z Ostravy. Státní zástupkyně jej vinila z trestných činů krádeže a ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud obžalobě vyhověl a obžalovanému uložil hned několik trestů.

Obžalovaný od jara 2008 do března 2009 nejméně ve třech případech přijel do Turnova, aby zde po bytech nabízel k prodeji deky z ovčí vlny. Tyto deky skutečně prodával, ale při té příležitosti si přilepšoval i jinak. Vybíral si zejména staré lidi, kterým se vnutil až do bytu. Když se mu podařilo je přesvědčit, aby si deku koupili, sledoval, kam si jdou pro peníze. Poté odvedl jejich pozornost např. tím, že je požádal o trochu vody k napití. Když senioři odešli do kuchyně, rychle sebral jejich úspory a z bytu zmizel. V uvedených třech případech si takto přišel na částku 98.200,- Kč. Obžalovaný tyto peníze potřeboval především na nákup heroinu. Ačkoliv heroin užíval často, nebránilo mu to v tom, aby pod jeho vlivem řídil automobil. Kromě trestného činu krádeže proto byl odsouzen i za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za oba tyto trestné činy mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 18 měsíců a trest zákazu řízení motorových vozidel na dobu 30 měsíců. Zároveň mu byl na dobu 4 let zakázán pobyt na okrese Semily. Zároveň bylo obžalovanému uloženo, aby nahradil poškozeným důchodcům způsobenou škodu.  Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný si ponechal lhůta na rozmyšlenou pro případné odvolání.

 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: