Výběr z internetového zpravodajství 9.8.2011


  • Rozešla se s ním dívka a on navíc skončil ve vězení – domácí násilí
  • Když střílíte na utíkajícího zloděje, je to vražda, nikoliv nutná obrana


Mladík neunesl rozchod, bývalou přítelkyni zbil a ostříhal jí vlasy

Rozchod s dívkou dohnal mladého muže z Brna k zoufalému kroku. Bývalé přítelkyni nejprve posílal výhrůžné zprávy, nakonec se jí vloupal do bytu, kde ji zbil a ostříhal vlasy. Zhrzenému milenci za to nyní hrozí až osmiletý trest.

"Policisté ho zadrželi a eskortovali na služebnu. Následující den zahájil policejní komisař trestní stíhání," řekla Straková s tím, že muž je nyní ve vazbě a za vydírání a omezování osobní a domovní svobody mu hrozí až osm let za mřížemi.

Celý text článku najdete na webových stránkách idnes.czNejvyšší soud potvrdil trest majiteli sběrny. Vězení unikne díky milosti

Majitel sběrny surovin Karel Bašta střílel na ujíždějící auto se zloději, jednu ženu vážně zranil. Nejvyšší soud mu nyní potvrdil trest šestiletého vězení, díky prezidentské milosti si ho však odsedět nemusí.

Nejvyšší soud v novém rozhodnutí trvá na svém starším stanovisku, že se Bašta dopustil pokusu o vraždu.

Bašta v dovolání označil právní kvalifikaci skutku za nezákonnou a protiústavní. Nejednal prý v přímém ani nepřímém vražedném úmyslu. Střílel údajně na auto, nikoliv na lidi uvnitř, s jejichž zraněním nepočítal. Nejvyšší soud ale Baštovy argumenty neuznal. Svědčí prý proti němu například způsob střelby i druh použité zbraně a střeliva.

Klaus prominul Baštovi zbytek trestu s podmínkou, že se v příštích pěti letech nedopustí trestného činu. "Prezident přihlédl k dosavadnímu řádnému životu jmenovaného, který v místě bydliště požívá dobré pověsti. Pan Bašta se skutku dopustil v afektu při ochraně svého majetku a dobrovolně se výrazně finančně podílel na zmírnění jeho následků," uvedla prezidentská kancelář ve zdůvodnění milosti.
 

Celý text článku najdete na webových stránkách ihned.cz
Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: