Výběr z internetového zpravodajství 17.1.2012


  • Policie zabavila miliardy z trestné činnosti – v době krize aspoň trochu dobrá zpráva
  • I bachaři mohou být úplatní, je to jen otázka ceny


Policie loni zabavila majetek z trestné činnosti za čtyři miliardy

Policie loni zabavila majetek a peníze pocházející z trestné činnosti v hodnotě více než čtyři miliardy korun. Proti předloňsku je to trojnásobek. Protikorupční policie z toho zajistila přibližně 1,5 miliardy. Oznámili to ve středu šéf protikorupční policie Tomáš Martinec a policejní prezident Petr Lessy.

Zvýšil se také počet stíhaných lidí v souvislosti s korupcí. Za loňský rok policie stíhala 159 lidí, v roce 2010 jich bylo 94.

Policisté loni zabavili nemovitosti za asi 1,8 miliardy, peníze na bankovních účtech za necelou miliardu. Zhruba 700 miliónů pak získala takzvaným zajištěním náhradní hodnoty.

Celý text článku najdete na webových stránkách Novinky.cz
Vězeň v Rýnovicích si měl kupovat výhody od vychovatelů, policie je obvinila

Protikorupční policie obvinila dva vychovatele věznice Rýnovice v Jablonci nad Nisou, jednoho vězně a jeho známou z korupce. Dva občanští zaměstnanci věznice podle detektivů jednomu z vězňů poskytovali za úplatek či jeho příslib určité výhody.

Vychovatelé prý umožňovali odsouzenému muži telefonovat z vězeňského telefonu. Doručovali mu také části mobilních telefonů, telefonní karty, léky, peníze nebo písemné a ústní vzkazy. Za to jeden ze zaměstnanců věznice podle kriminalistů loni v létě obdržel celkem 150 000 korun, které si částečně nechal převést na účet, zbytek inkasoval v hotovosti od známé odsouzeného.

„Následně pak požadoval po vězni dalších 350 000 korun a auto. Druhý z vychovatelů si za poskytnuté výhody nechal slíbit úplatek 3,85 miliónu korun,“ uvedl mluvčí.

Celý text článku najdete na webových stránkách Novinky.cz


 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: