Dostal jsem nepodmíněný trest a byla mi přeměněna podmínka. Kolik si tedy odsedím?


Dobrý den, mám dotaz. Můj příbuzný byl odsouzen na 35 měsíců s ostrahou. Odvolal se proti rozsudku, ale odvolání soud zamítl. Dostal datum nástupu do vězení a ještě 7 měsíců za porušení podmínky. Zajímá mě kolik tedy stráví měsíců ve vězení? Těch 7 nebo 35 měsíců. Děkuji za odpověď.

Z textu vašeho dotazu předpokládám, že váš příbuzný byl nejprve odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody na dobu sedmi měsíců. Ve zkušební době podmíněného odsouzení se zřejmě dopustil dalšího trestného činu, za který mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na 35 měsíců. Celkem tedy váš příbuzný vykoná trest odnětí svobody v trvání 42 měsíců. Ten původní podmíněný trest byl totiž přeměněn na nepodmíněný, a to právě proto, že ve zkušební době se dopustil další trestné činnosti a nežil tedy řádným způsobem života. Postupně tedy byly uloženy dva tresty za různou trestnou činnost a tyto tresty se tedy sčítají.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: