Za řízení auta a vydírání vězení


Mladík (1983) z Turnova byl dne 27. června 2007 odsouzen Okresním soudem v Semilech za trestné činy řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí a dále za trestný čin vydírání k úhrnnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu 16 měsíců. Těchto trestných činů se dopustil tím, že jednak v lednu 2007 řídil osobní automobil přesto, že mu to bylo rozhodnutím soudu zakázáno, přičemž zběsilou jízdou v okolí Turnova ujížděl policejní hlídce, poté z auta utekl a schoval se v lese. Dále obžalovaný prostřednictvím telefonátů a SMS zpráv od podzimu 2006 až do svého vzetí do vazby v dubnu 2007 opakovaně vyhrožoval ublížením na zdraví své přítelky, pokud se k němu nevrátí. Konkrétně jí vyhrožoval např. uřezáním prsou, zašitím přirození či zastřelením apod. Obžalovaný se k této trestné činnosti doznal, hájil se tím, že sice věděl o zákazu řízení, ale prostě se mu nechtělo chodit pěšky. Připustil i výhrůžné SMS zprávy, ale prý to nemyslel vážně, a to přesto, že pro podobné jednání byl již v minulosti stíhán. Tehdy však jeho přítelkyně vzala zpět souhlas s trestním stíháním.

Obviněnému bylo též kladeno za vinu, že v únoru 2007 zapálil v Turnově chatu, užívanou rodinou jeho sestry. Toto obžalovaný zcela popíral. V neprospěch obžalovaného hovořila audioexpertíza, podle níž obžalovaný s velkou dávkou pravděpodobnosti oznámil sám požár hasičům. O požáru podle své setry měl obžalovaný říci i své bývalé přítelkyni, která však toto nepotvrdila, pouze uvedla, že z telefonátu obžalovaného vyrozuměla, že by se jeho sestře mohlo něco stát. Další důkazy, týkající se požáru nebyly k dispozici. Provedené důkazy sice odůvodňují podezření, že obžalovaný opravdu chatku zapálil, jeho vina však nebyla prokázána dostatečně jednoznačně, a proto byl v této části obžaloby zproštěn. Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu k odvolání. Soud dále rozhodl o tom, že obviněný i nadále zůstane ve vazbě.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: