Obviněný z řízení bez řidičského oprávnění byl vzat do vazby


Ve vazbě skončil dne 10. dubna 2008 muž (1955) z Hodkovic nad Mohelkou, který je stíhán pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Přestože se jedná o společensky méně závažnou trestnou činnost, Okresnímu soudu v Semilech nezbylo, než muže umístit do vazby. Když byl obviněný v souvislosti s trestnou činností vyslýchán na policii, uvedl jako adresu současného bydliště místo, kde se v té době již několik měsíců nezdržoval. To samozřejmě vedlo k tomu, že se jej nepodařilo obeslat k hlavnímu líčení a soud musel vydat příkaz k zatčení, na jehož základě dne 9.dubna 2008 turnovští policisté obviněného zatkli.

Mimo to vyšlo najevo, že proti obviněnému jsou vedena další tři trestní stíhání pro řízení bez řidičského průkazu, z toho v jednom případě šlo i o řízení pod vlivem alkoholu.

Tento případ je příkladem toho, že i obviněný z méně společensky nebezpečné trestné činnosti může být stíhán vazebně. Při rozhodování o vazbě totiž není tolik podstatné to, pro co je obviněný stíhán, jako to, že maří průběh trestního řízení či pokračuje v trestné činnosti, pro kterou je stíhán.

 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: