Manželku měl v porodnici – pokusil se znásilnit sousedku


Turnov – Okresní soud v Semilech dne 9. února 2009 projednával obžalobu na obviněného Ukrajince (1979). Obžaloba mu kladla za vinu že dne 31. srpna 2008 se ve svém bytě na ubytovně v Turnově pokusil znásilnit svou sousedku.

Obžalovaný v té době měl manželku v porodnici a očekával narození potomka. Tuto událost začal s předstihem oslavovat, přičemž ve velkém požíval alkohol. Po oslavách pozval do svého bytu svou sousedku, kterou náhodně potkal na ubytovně s tím, že se spolu budou dívat na video ze svatby obžalovaného. Přitom oba opět popíjeli, přičemž asi po při hodinách se obviněný na poškozené začal domáhat sexu. Tato odmítla a když po chvíli chtěla z bytu odejít, obžalovaný jí v tom zabránil, zkroutil jí ruku, osahával ji, snažil se ji svléknout a přitom jí bil. Poškozené se podařilo z bytu utéci oknem po střeše a schovat se u jiných sousedů bydlících na ubytovně. Obžalovaný před soudem tvrdil, že se na nic nepamatuje, protože byl opilý. Připustil však, že mohlo něčemu dojít, protože když se druhý den ráno probudil, našel ve svém bytě pantofle a pásek poškozené. Šel jí proto věci vrátit, přičemž poškozená mu ukazovala modřiny na různých částech těla. Obžalovaný se tedy domyslel, že asi mohlo k něčemu dojít, poškozené se proto omluvil. V souvislosti s utrpěnými zraněními se poškozená musela několik týdnů léčit, jednání obžalovaného však nechalo větší následky na její psychice. Jednání obžalovaného soud kvalifikoval jako dokonaný trestný čin ublížení na zdraví a pokus trestného činu znásilnění. Vzhledem k okolnostem činu, s přihlédnutím k tomu, že obžalovaný žije v České republice již 10 let a za tu dobu neměl jediný problém se zákonem, uložil soud obžalovanému pouze podmíněný trest odnětí svobody na dobu dvou let se zkušební dobou tří let. Zároveň obviněnému uložil též podmínku spočívající v zákazu požívání alkoholických nápojů. Pokud obžalovaný tuto podmínku nedodrží nebo jinak nepovede řádný život ve zkušební době, bude muset uložený dvouletý trest vykonat v příslušné věznici. Rozsudek je pravomocný, protože obžalovaný i státní zástupkyně se vzdali práva odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: