Nic než pravdu …


Právník informuje klienta, který má svědčit na svoji obhajobu: "Musíte přísahat, ze řeknete pravdu a nic než pravdu. Rozumíte mi?" "Ano." "Víte, co se stane, když neřeknete pravdu?" "Mam pocit, ze to vyhrajeme."

 

* * *

 

Chlápek si najal obhájce, když byl odhalen, že zpronevěřil desítky milionů ze své firmy. Chtěl se vyhnout vězení. Právnik ho ubezpečoval:

"Nebojte se, s takovým balíkem peněz nikdy nepůjdete do vězeni."

A měl pravdu. Když ten chlápek šel sedět, neměl už ani floka.

 

Znáte také dobrý vtip o právnících, kriminálnících, advokátech nebo soudcích, zkrátka jakoukoliv anekdotu související se soudy nebo trestáním? Pokud ano, napište ji dole do okénka pro vzkazy a pokud bude doopravdy stát zato, uvedeme ji na našich stránkách. Nestojíme ale o vtipy vulgární, politické nebo dokonce rasistické. Takové budou ihned mazány.

Okénko pro vzkazy neslouží pro pokládání otázek. Na to máme samostatnou rubriku.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: