Zabil cyklistu a ujel – skončil ve vězení


Semily – Dne 9.února 2009 projednal Okresní soud v Semilech obžalobu na mladíka (1983) z Rokytnice nad Jizerou, který byl obviněn z trestných činů ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci.

Mladík 18. listopadu 2008 řídil automobil, kterým přijížděl od Jilemnice do Semil. Nedaleko semilské nemocnice obžalovaný v zatáčce vjel do protisměru, kde se jeho automobil krátce před půl šestou ráno střetl s protijedoucím cyklistou, který na následky zranění způsobených při nehodě během několika minut zemřel. Obžalovaný po nehodě ani podrobně nezjišťoval, co se stalo (uvedl, že sice viděl před autem rozbité kolo, ale cyklistu nehledal) a z místa rovnou odjel, a to přesto, že i jeho automobil byl značně poškozen. S automobilem jel okamžitě do dílny svého známého a začal jej opravovat. Po opravě s automobilem ujel do Prahy, kde se několik dní skrýval, než ho tam šest dnů po nehodě objevila policie.

Obžalovaný před soudem uznal svou vinu za způsobení dopravní nehody, při řízení pravděpodobně usnul a vjel do protisměru. Hájil se tím, že po nehodě zazmatkoval a z místa ujel. Před policií se podle vlastního vyjádření neskrýval, skrýval se před svým otcem, s nímž měl neshody. Auto podle svého tvrzení nezačal hned po nehodě opravovat nikoliv proto, aby nehodu zakryl, ale proto, že auto patřilo jiné osobě, pro níž měl zajistit provedení technické kontroly.

Soud uznal obžalovaného vinným trestnými činy ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci a uložil mu nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu dvou a půl roky ve věznici s ostrahou a zákaz řízení motorových vozidel na dobu šesti let. Soud přitom přihlédl i k tomu, že obviněný byl již v minulosti opakovaně soudně trestán a v evidenční kartě řidiče měl deset záznamů o deliktech v dopravě. Zároveň soud zamítl i žádost obviněného o propuštění z vazby. Rozsudek dosud není pravomocný, obviněný i státní zástupkyně si ponechali zákonnou lhůtu pro podání případného odvolání.

Průběh hlavního líčení narušil incident s jedním z předvolaných svědků. Ten bezdůvodně odmítal vypovídat a začal vulgárně urážet soud. Byla mu proto uložena pořádková pokuta nejprve ve výši 5.000,- Kč, a když ve svém počínání pokračoval, byla mu uložena další ve výši 15.000,- Kč. Ani tyto pokuty však muže neuklidnily, takže musel být z jednací síně vykázán a samotnému mu teď hrozí trestní stíhání za pohrdání soudem.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: