Za frajeřinu vězení


Turnov – Okresní soud v Semilech dne 17. března 2010 projednával obžalobu na obviněného osmnáctiletého mladíka z Turnovska. Mladík se dne 23. ledna 2010 o půl třetí ráno rozhodl, že svým automobilem se rozveze své známé z diskotéky domů. Vůbec mu nevadilo, že předtím požíval alkohol, připustil, že se chtěl předvést před ostatními.

Když jej v Turnově na silničním průtahu městem na mostě přes řeku Jizeru stavěla policie, reagoval na to tím, že zrychlil a přes Nádražní ulici se vydal do Ohrazenic. To již ujížděl policistům stotřiceti až stopadesátikilometrovou rychlostí, což nakonec vyústilo v to, že v Ohrazenicích nezvládl průjezd zatáčkou, narazil do hromady sněhu, vozidlo vzduchem přeskočilo na chodník a následně se dostalo do protisměru, kde svoji cestu ukončilo nárazem do další kupy sněhu. V autě přitom byli kromě obžalovaného další 4 částečně nezletilí spolujezdci. Po nehodě se obžalovaný  policistům snažil utéct, to se mu však nepodařilo a následně bylo zjištěno, že v krvi má 1,58 promile alkoholu. Jeho jednání tak bylo posouzeno jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přestože obviněný nebyl dosud soudně trestán, soud dospěl k závěru, že obviněnému je nutno uložit nepodmíněný trest odnětí svobody, neboť výrazně překročil míru tolerance, která by na jeho jednání umožňovala vzhledem k jeho věku nahlížet jako na klukovinu. Pouze doznání obviněného a jeho vyjádřená lítost a dosavadní bezúhonnost pak vedly soud k tomu, že tento trest uložil na samé spodní hranici trestní sazby, tedy na dobu šesti měsíců, přestože mu hrozil až tříletý trest. Zároveň obžalovanému byl uložen i trest zákazu řízení motorových vozidel na dobu pěti let. Řidičského průkazu si tedy obviněný příliš neužil, jeho držitelem byl teprve od 27. listopadu 2009, tedy ani ne celé 2 měsíce. Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaných se proti k němu podal na místě odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: