Za přepadení pošty čtyři a půl roku vězení


Rovensko pod Troskami – Okresní soud v Semilech dne 14. září 2011 projednával květnové přepadení pošty v Rovensku pod Troskami. Pachatel, kterého krátce po činu zadrželi místní občané, byl uznán vinným trestným činem loupeže byl mu uložen trest odnětí svobody na dobu čtyř a půl roku do věznice s ostrahou.

Obžalovaný Ludvík Kuranda (1968) z Ostravy  si poštu v Rovensku pod Troskami vytipoval na internetu. Dojel do Semil, kde nechal auto a na kole se vydal do Rovenska. Tam pak 26. května 2011 krátce po skončení polední přestávky vběhl do úřadovny České pošty, po rozražení dveří přeskočil maskován kšiltovkou a punčochou nataženou přes obličej přepážku a bez jediného slova vybral ze zásuvek hotovost. Tomu všemu byly přítomny dvě pracovnice pošty a jedna zákaznice. Všechny tři byly zcela překvapené výkonem pachatele, který neuvěřitelným způsobem přeskočil vysokou skleněnou přepážku  a přistál mezi úřednicemi, které se daly na útěk. Třetí žena z pošty vyběhla a v restauraci, sousedící s poštou, volala o pomoc. Kuchař z restaurace se svou matkou neváhali, sedli do auta a začali pronásledovat pachatele, který mezitím z pošty vyběhl a začal ujíždět na kole směrem do polí. Tam jej také dostihli a vyzvali ho, aby zastavil. Na to pachatel reagoval tak, že vytáhl pistoli, kterou měl schovanou za pasem pod bundou a za jízdy na řidiče, který jel autem s otevřeným bočním okénkem vedle něho, pistoli namířil s tím, ať ho nechá být, nebo, že ho "odbouchne". Řidič nejprve zpomalil, ale pak se rozhodl zasáhnout, do pachatele, který stále ujížděl na kole, autem vrazil a srazil jej tak na zem. Poté se oba muži začali prát, přičemž matka řidiče pachateli vykroutila z ruky pistoli a zavolala policii. Její syn pak až do příjezdu policistů a záchranářů (obžalovaný si při sražení z kola zlomil klíční kost) pachatele držel na zemi.

Obžalovaný se od samého počátku k trestné činnosti doznával, hájil se ale tím, že na poště nepoužil proti úřednicím žádné násilí a že na své pronásledovatele nemířil pistolí a ani jim nevyhrožoval smrtí, pouze po pistoli sáhl. Soud jej přesto na základě svědeckých výpovědí uznal vinným zločinem loupeže a přečinem nebezpečného vyhrožování. Vzhledem k tomu, že se jednalo o člověka, který před soudem nestál poprvé, mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na čtyři a půl roku ve věznici s ostrahou a dále trest propadnutí věcí, které k trestné činnosti použil. Rozsudek dosud není v právní moci, obžalovaný i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: