Za dovoz léků z Polska dostal 5 let


Harrachov – Okresní soud v Semilech dne 16. září 2013 projednával obžalobu na obžalovaného Marka Hajného (1980) pro zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hlavní líčení skončilo uznáním viny obžalovaného a uložením pětiletého nepodmíněného trestu odnětí svobody do věznice s ostrahou.

Obžaloba kladla obviněnému za vinu, že dne 11. ledna 2013 dovezl z Polska do České republiky přes hraniční přechod Harrachov celkem 4.578 tablet tří druhů léků, které obsahují pseudoefedrin. Pseudoefedrinem je látkou, která se používá k výrobě metamfetaminu, známého jako pervitin. Podle odborného vyjádření by z uvedeného množství léků mohlo být vyrobeno cca 328 gramů pervitinu. Obžalovaný byl zadržen i s léky nedaleko Harrachova a od samého počátku trestního řízení byl umístěn ve vazbě. U soudu se k dovozu léků doznal, tvrdil, že léky nebyly určeny k výrobě pervitinu, měl je pouze pro svou potřebu, užívá jednu tabletu denně. Soud této obhajobě neuvěřil, a to nejen pro její nevěrohodnost jako takovou, ale i proto, že obžalovaný byl už v minulosti odsouzen pro držení zařízení sloužícího k výrobě pervitinu. Obžalovaný proto byl uznán vinným zločinem  nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle § 283 odst. 1, 2 písm. c) trestního zákoníku a byl mu jako již dvanáctkrát trestanému recidivistovi uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 5 let (podle zákona obžalovanému hrozil trest odnětí svobody na dobu dvou až deseti let). Zároveň byl obžalovanému uložen i trest propadnutí zajištěných léků. Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný si ponechal lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání.

 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: