Opilec se vydával za bratra, dostal 10 měsíců


Turnov – K trestu odnětí svobody na dobu 10 měsíců do věznice s dozorem a k zákazu řízení motorových vozidel na 3 roky byl dne 19. listopadu 2008 odsouzen Okresním soudem v Semilech muž (1975) z Jablonecka. Obviněný společně se svými kumpány navštívil v říjnu 2007 v Turnově noční bar, kde každý z nich podporoval zábavu pitím alkoholu. Když se jim v baru již přestalo líbit, rozhodli se, že pojedou všichni domů k obviněnému do Alšovic, kde obviněný v té době bydlel. 

Nevzali si ale taxíka, nýbrž vyrazili osobním autem, které řídil obžalovaný. Ještě v Turnově je však zastavili policisté, jejichž zkušenosti jim dokáží poradit, které auto si pro kontrolu vybrat. Obviněný u sebe neměl osobní doklady, policistům proto nahlásil osobní údaje svého bratra, přičemž přepokládal, že policisté si to nebudou ověřovat. Policisté ale prověřují rádi, takže brzy zjistili, že obviněný nejen, že řídil opilý (krevní zkouškou mu byly naměřeny 2,04 promile alkoholu v krvi), ale navíc ani není držitelem řidičského oprávnění a řízení motorových vozidel mu bylo soudem i správním orgánem zakázáno. Jeho počínání nyní soud kvalifikoval jako tři trestné činy: ohrožení pod vlivem návykové látky, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. S přihlédnutím k tomu, že opis rejstříku trestů obžalovaného nebyl zcela čistý, ocenil soud počínání obžalovaného 10 měsíci nepodmíněného trestu odnětí svobody ve věznici s dozorem a zákazem řízení motorových vozidel na dobu 3 let. Obžalovaný byl před soudem stíhán jako uprchlý, neboť po výslechu na policii zmizel a více než rok se ho nepodařilo vypátrat. Pokud rozsudek nabude právní moci (obhájce si ponechal lhůtu k podání odvolání), obžalovaný poté, co bude policií zatčen, poputuje rovnou do nejbližší věznice.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: