Za 26 čokolád do věznice s ostrahou na 10 měsíců


Turnov – Okresní soud v Semilech dne 2. srpna 2010 poslal na 10 měsíců do věznice s ostrahou Jonáše Heligara (1988), který o den dříve v Turnově dostal chuť na sladké, ale nechtěl platit.

Policisté zadrželi mladíka v neděli 1.8. 2010 v jednom z turnovských obchodů poté, co se pokusil z prodejny bez placení vynést 26 čokolád s fialovou krávou na obalu v celkové hodnotě 595 Kč. Mladík se k činu přiznal, vše vysvětloval tím, že cestoval z festivalu Benátská noc, který se konal na Malé Skále, a potřeboval peníze na benzín, jež chtěl získat tak, že ukradené čokolády někomu prodá. Problém byl v tom, že mladík je zkušeným recidivistou – v minulosti byl celkem 7x soudně trestán (většinou pro majetkovou trestnou činnost). Z výkonu posledního trestu odnětí svobody byl propuštěn v dubnu letošního roku a od té doby už v Liberci 3x přinutil policii k tomu, aby proti němu zahájila řízení pro krádeže. Turnovští policisté ale narozdíl od libereckých kolegů obviněného po zadržení nepustili a rovnou ho i s návrhem na potrestání předali soudu. Ten pak, pouhý den poté, co k trestnému činu došlo, obviněného uznal vinným přečinem krádeže podle § 205 odst. 2 trestního zákoníku a obviněného za to poslal do vězení na 10 měsíců. Obviněný si proti rozsudku okamžitě podal odvolání, což ale nic nezměnilo na faktu, že na svobodu se již nedostal, neboť soud rozhodl, že na výsledek odvolacího řízení bude obviněný čekat ve vazbě.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: