Násilníkovi – recidivistovi uložen za týrání další nepodmíněný trest


Okresní soud v Semilech odsoudil dne 3. března 2008 za trestný čin týrání osoby žijící ve společně obývaném domě nebo bytě. Obžalovanému bylo kladeno za vinu, že v období od dubna do prosince 2007 ve své domácnosti psychicky i fyzicky týral svou manželku. Obviněný popřel, že by manželku jakkoliv týral. Připustil, že jednou, když na ni čekal před zaměstnáním, jí dal facku a vynadal jí, protože nesouhlasil, aby byla zaměstnána u daného zaměstnavatele. V jiném případě ji udeřil klíčem na montování kol, protože se domníval, že ho manželka chce přejet.

Padly přitom asi tři facky. Poškozená vypověděla, že manžel se k ní dlouhodobě choval despoticky, pořád muselo být po jeho, kdykoliv se mu něco nelíbilo, vulgárně jí nadával a napadal fackami. Vše vyvrcholilo v listopadu a prosinci 2007. Poškozená již v říjnu obviněného vyhodila z bytu, koncem listopadu si na ni ale počkal, až půjde ze zaměstnání, začal jí nadávat, bil jí pěstí, tahal za vlasy a kopal do ní. O pár dní později počátkem prosince 2007 ji nejprve donutil, aby s ním šla v Jilemnici na diskotéku, poté ji opět obdobně fyzicky napadl, následně v autě ji začal bít klíčem na kola a donutil ji s ním jít do herny. I cestou z herny ji napadal, doma se před obžalovaným zamkla a utekla ke svému bratrovi a vyhledala lékaře a zavolala policii. V důsledku zranění (pohmožděný loket a podlitiny na různých místech těla) byla jeden měsíc v pracovní neschopnosti. Výpověď poškozené v základních bodech potvrdil její syn, její zaměstnavatel, agresivita obviněného je zřejmá i z výpovědi obsluhy herny. Soud proto uznal obžalovaného vinným. Pro obdobné jednání vymezené obdobím let 2004 až 2006 byl již obžalovaný v lednu 2007 odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody (viz tento článek). Za nyní projednávané jednání byl obžalovanému uložen další nepodmíněný trest odnětí svobody, a to na dobu dvou let. Zároveň bylo rozhodnuto o propadnutí klíče na kola, kterým manželku bil.

Aktualizováno
Proti rozsudku podali odvolání obžalovaný i státní zástupkyně. Krajský soud v Hradci Králové dne 15.5.2008 odvolání obžalovaného jako nedůvodné zamítl. Odvolání státní zástupkyně bylo vyhověno a trest odnětí svobody byl obžalovanému navýšen z dvou let na dva a půl roku. Celkem tedy obžalovaný společně s trestem, který mu byl za týrání manželky uložen v prosinci 2007, stráví ve vězení pět a půl roku.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: