Toxikoman přistižený při řízení auta dostal 6 měsíců nepodmíněně


Turnov – Dne 24.10. 2008 Okresní soud v Semilech ve zjednodušeném řízení odsoudil šestatřicetiletého toxikomana z Jablonce nad Nisou, který v Turnově den předtím řídil automobil přesto, že nevlastní řidičský průkaz a navíc mu řízení bylo zakázáno i soudně. Dopustil se tak trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. Během silniční kontroly se snažil policistům ujet, což se mu ale nepodařilo. Za to mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 6 měsíců a zákaz řízení motorových vozidel na rok a půl. Rozsudek dosud není pravomocný, obviněný si ponechal lhůtu k odvolání. 

 
Zajímavostí je, že uvedený toxikoman měl na základě soudního rozhodnutí vykonávat ochrannou protitoxikomanickou léčbu, z níž však již opakovaně utekl. Na prvním útěku byl rovněž při řízení automobilu pouhé dva dny před turnovským zadržením zadržen v Hodkovicích nad Mohelkou, a to rovněž při řízení automobilu. Hodkovickými policisty byl dopraven do léčebny, z níž opět utekl. Po rozhodnutí semilského soudu byl obviněný opět dopraven do léčebny a opět utekl. Za další dva byl znovu zadržen v Liberci po honičce s policisty, a to opět při řízení automobilu. Teprve v Liberci pak byl vzat do vazby. Semilský soud bohužel o vazbě rozhodnout nemohl (ačkoliv by tím mohl předejít dalšímu pokračování v trestné činnosti obviněného), neboť zákon v podobných případech vazbu neumožňuje. Jen díky tomu, že v Semilech již byl 24.10. 2008 vynesen rozsudek a obviněný znovu páchal trestnou činnost, mohl být vzat do vazby v Liberci.

 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: