Šidily na daních a zaplatí to svobodou


Okresní soud v Semilech projednával dne 9.3. 2009 obžalobu na dvě obviněné , které upravovaly účetní doklady tak, aby ušetřily na daních. První obviněnou byla manželka podnikatele z Jičínska, která společně s druhou obviněnou, (dnes již bývalou) pracovnicí Finančního úřadu v Jičíně, manipulovala s účetními doklady tak, aby co nejvíce ušetřily na daních.

V účetnictví se tak objevily doklady o neexistujících výdajích a naopak zmizely doklady o uskutečněných příjmech. Pracovnice finančního úřadu, místo toho, aby dbala o státní finance poté tyto doklady využila pro vyplnění daňových přiznání za roky 2004 a 2005. Za tyto dva roky tak společně poškodily stát na dani z příjmu a na dani z přidané hodnoty o částku cca 2.700.000,- Kč. Soud jim za to vyměřil dva a půl roku trestu odnětí svobody ve věznici s ostrahou. Rozhodnutí není pravomocné, obhájce jedné z obviněných se na místě odvolal, druhá obhájkyně i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání. Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: