Opilý řidič se pokusil uplatit policisty


Turnov – Okresní soud v Semilech dne 26. března 2012 projednával obžalobu na Martina Svobodu, který byl obviněn ze zločinu podplácení podle § 332 odst. 1, odst. 2 písm. b/ trestního zákoníku a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 274 odst. 1 trestního zákoníku.

Obžalovaný Svoboda dne 29. října 2011 okolo půl desáté dopoledne zaujal v Turnově  policejní hlídku svou agresivní jízdou. Policisté se proto vydali za ním, a když se jim jej podařilo zastavit, zjistili, že jmenovaný je pod vlivem alkoholu. Ten si toho byl také zjevně vědom, protože vytáhl peněženku, vyndal z ní její obsah, představující zhruba 10.000,- Kč a se slovy „No tak, chlapi, vezměte si to, já potřebuju řídit, půjdu dál pěšky“ peníze podával jednomu z policistů. Ti jeho návrh odmítli a místo toho jej na místě zadrželi a bylo proti němu zahájeno trestní řízení.

Obžalovaný připustil, že řídil pod vlivem alkoholu, popřel ale, že by chtěl policisty uplatit. Připustil, že možná nevhodně manipuloval s peněženkou, domníval se, že bude platit nějakou pokutu, žádné peníze z ní ale nevyndával a policistům neříkal nic, co by se dalo vysvětlit jako výzva k tomu, aby jej nechali na pokoji.

Soud obhajobě obviněného neuvěřil a uznal jej vinným trestnými činy podplácení podle § 332 odst. 1, odst. 2 písm. b/ trestního zákoníku a ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 274 odst. 1 trestního zákoníku. Za tyto trestné činy mu hrozil trest odnětí svobody na dobu jednoho roku až šesti let. Soud ale přihlédl k jeho dosavadní bezúhonnosti a uložil mu trest odnětí svobody pouze na dobu 14 měsíců, podmíněně odložený na zkušební dobu 2 let. Kromě toho mu ale uložil též peněžitý trest v celkové výši 40.000,- Kč a zákaz řízení motorových vozidel na dobu 30 měsíců. Rozsudek je pravomocný, obžalovaný i státní zástupce se vzdali odvolání.

 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: