Opilý důchodce srazil chodce – uložen nepodmíněný trest


Turnov – Okresní soud v Semilech odsoudil dne 16.11. 2009 muže (1944) z Turnova, který v březnu 2009 na přechodu pro chodce u kruhového objezdu „u Bati“ v Turnově srazil chodce.

Muž si podle vlastního vyjádření po obědě dal tři dvanáctistupňová piva a dva panáky tvrdého alkoholu. Večer se domníval, že alkohol z něj již vyprchal a  sedl do auta, aby si zajel něco zařídit ve městě. Když se vracel domů, tak při průjezdu Soboteckou ulicí na přechodu před kruhovým objezdem pod turnovským náměstím srazil staršího muže (1934), který o berlích přecházel vozovku. Poškozený utrpěl těžká zranění a zhruba po měsíci zemřel, byť lékaři konstatovali, že jeho smrt není v příčinné souvislosti se zraněními způsobenými při nehodě.

Obžalovaný se hájil, že poškozeného neviděl, protože byla tma, vozovka se pod veřejným osvětlením leskla a poškozený měl na sobě tmavé oblečení. Řidič, který jel za obžalovaným ale poškozeného viděl a když si všiml, že obžalovaný na chodce nijak nereaguje, snažil se jej upozornit troubením, což však nepomohlo a obžalovaný bez brždění vjel na přechod a chodce čelním nárazem srazil. Následně provedenou krevní zkouškou bylo zjištěno, že obžalovaný měl v krvi 1,38 promile alkoholu. Soud proto obžalovaného uznal vinným trestnými činy ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. S přihlédnutím k jeho dosavadní bezúhonnosti a doznání byl obviněnému uložen nepodmíněný trest odnětí svobody pouze na dobu jednoho roku a zákaz řízení na 4 roky. Rozsudek dosud není pravomocný, obžalovaný i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, zda podají odvolání, či nikoliv.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: