Mám já malou zahrádečku


To se opravdu v USA letapáně tohoto projednávalo!
Večer jdou dva kamarádi z divadla. Na ulici dojdou velmi přitažlivou dívku, krásně oblečenou. Jeden se otočí k druhému a řekne „Za noc s ní bych byl ochoten dát 50 dolarů“. K jejich překvapení dívka poznámku zaslechne a řekne: „Tak to beru“.

Muž ji doprovodí domů a stráví s ní noc. Ráno jí dá 25 dolarů. Ona žádá zbytek a vyhrožuje, že to dá k soudu. On se jí vysměje: „To jsem zvědav jak to u soudu podáš“.
Příští den opravdu dostane obsílku k soudu (je vidět, že to není u nás). Spěchá za svým advokátem a podrobně mu vše vypoví. Advokát mu řekne: „Soud by se asi přiklonil na její stranu, ale bude zajímavé jak to předloží. Po obvyklých procedurách dívčin advokát osloví soudce: „Vaše ctihodnosti, moje mandantka vlastní malou nemovitost, zahrádku obklopenou hustými křovinami. Domluvila se s odpůrcem, že mu pozemek na pevně stanovenou dobu pronajme za 50 dolarů. odpůrce zahrádku využíval v souladu s dohodnutým účelem, ale poté zaplatil mé mandantce pouze 25 dolarů. Nájemné nebylo nepřiměřené, neboť omezilo mou mandantku ve využívání vlastnického práva k nemovitosti. Proto žádáme, aby soud rozhodl, že odpůrce je povinen zbývající částku doplatit.“

Na odpůrcova advokáta to učinilo dojem a pobavilo ho to. Proto změnil připravenou obhajobu: „Vaše ctihodnosti, můj klient připouští, že žalobkyně vlastní krásnou nemovitost, že si ji pronajal a že mu z této dohody vyplynulo potěšení. Můj mandant však na pozemku objevil studánku, obložil ji vlastními kulatými kameny, zasunul do ní hadici a instaloval pumpu. To vše z vlastní iniciativy. Žádáme, aby soud uznal, že zmíněná vylepšení vyrovnávají část dohodnutého nájemného a rozhodl ve prospěch odpůrce.“
Advokát dívky vznesl námitku: „Vaše ctihodnosti, moje klientka uznává, že odpůrce na pozemku skutečně nalezl studánku a provedl uvedená vylepšení. Kdyby však o existenci studánky předem nevěděl, pozemek by si jistě nepronajal. Kromě toho po ukončení pronájmu odpůrce odnesl své kameny, vytáhl hadici a odnesl si pumpu. Toto vybavení táhl křovinami a navíc otvor do studánky nechal větší, než byl původně, tím jej učinil snadno přístupný dětem. Doufáme proto, že soud rozhodne v náš prospěch.“
A rozsudek byl jasný.

 

 

 

Znáte také dobrý vtip o právnících, kriminálnících, advokátech nebo soudcích, zkrátka jakoukoliv anekdotu související se soudy nebo trestáním? Pokud ano, napište ji dole do okénka pro vzkazy a pokud bude doopravdy stát zato, uvedeme ji na našich stránkách. Nestojíme ale o vtipy vulgární, politické nebo dokonce rasistické. Takové budou ihned mazány.

Okénko pro vzkazy neslouží pro pokládání otázek. Na to máme samostatnou rubriku.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: