Odkazy na stránky související s trestním řízením


V tomto článku naleznete některé odkazy na webové stránky, které nějakým způsobem informují o otázkách trestního řízení, mj. např. i na stránky České advokátní komory, kde si můžete najít vhodného advokáta pro vaše zastupování, jste-li např. obviněným či poškozeným. Pro poškozené bude zajímavý odkaz na Bílý kruh bezpečí, přidán je i odkaz na stránky zabývající se účastí dítěte v trestním řízení.

 

Probační a mediační služba

Oficiální stránky Probační a mediační služby České republiky

 

Bílý kruh bezpečí

Stránky občanského sdružení zabývajícího se pomocí obětem trestné činnosti. Mimo jiné jsou zde velmi jasně a srozumitelně popsány některé situace, do nichž se lidé mohou jako oběti trestné činnosti dostat, stránky obsahují i doporučení, jak se v takových situacích chovat. 

 

Svépomocná skupina o.s. Za branou

Stránky občanského sdružení založeného za účelem pomoci osobám nacházejícím se ve výkonu vazby nebo ve výkonu trestu odnětí svobody (dále VTOS), zejména pak osobám vracejícím se z VTOS s jejich zapojením do společnosti. Zahrnuje i svépomocnou skupinu osob, jejichž blízcí jsou ve vězení.

 

Seznam advokátů

Na těchto stránkách je oficiální seznam advokátů zapsaných v České advokátní komoře. Seznam umožňuje vyhledání advokáta podle vámi zadaných kriterií.

 

Milost udělená prezidentem republiky

Přehled milostí, udělovaných v rámcí jeho pravomocí prezidentem republikyLíbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: