Výběr z internetového zpravodajství 3.8.2011


  • Potvrzeno nejvyšším soudem – kopírování filmů je trestné.
  • Odsouzeným se nechce pracovat, obecně prospěšné práce jsou málo účinným trestem.
  • Čunkův znalec nebude stíhán, jeho trestný čin je promlčen.


Trest pro piráta. Policista v práci vytvořil filmotéku

Nejvyšší soud rozhodl, že definitivně platí podmíněný trest vězení a pokuta desítek tisíc korun pro policistu, který kopíroval filmy přímo na policejním ředitelství v Praze 3. Filmy pak dál předával svým známým.

Celková škoda, která vznikla filmovým společnostem a distributorům, převýšila dva miliony korun.
Podle soudců Nejvyššího soudu není podstatné, že muž filmy neprodával, nevydělával na nich, trestné je i předávání zkopírovaných filmů jen pro zábavu.

Celý text článku najdete na webových stránkách Aktuálně.czPráce za trest: Odsouzení jdou raději do vězení, říká Pospíšilův náměstek

Lidé odsouzení k trestu veřejně prospěšných prací se stále častěji raději nechají zavřít. Alternativní tresty se využívají málo, vězení jsou přeplněná. Problém je hlavně s lidmi, kteří nemají základní pracovní návyky.

„V Česku se dramaticky zvětšuje skupina lidí, kteří odmítají dělat. Nemají základní pracovní návyky a u soudu se řeknou radši o trest natvrdo," uvedl náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák (ODS) pro LN. Velké procento lidí si dnes odpykává tresty nižší než jeden rok – právě ty, které se dají nahradit. Jenomž pracovat se odsouzeným nechce.

Celý text článku najdete na webových stránkách Parlamentní listy.cz


Čunek neuspěl, na soudního znalce si stěžoval pozdě

Soudní znalec Alexander Beran, který měl poškodit senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL), nebude trestně stíhán. Státní zastupitelství v Semilech totiž zamítlo politikovu stížnost.

Čunek podal na Berana trestní oznámení kvůli posudku na cenu vsetínských bytů.

Semilská policie sice zjistila, že posudek byl nekvalitní a zkreslený, čímž se mohl znalec dopustit trestného činu, oznámení už ale podal Čunek po skončení promlčecí lhůty.

Proti rozhodnutí si senátor stěžoval, ale podle deníku Právo ani u státních žalobců neuspěl. Zastupitelství názor policie potvrdilo.

Celý text článku najdete na webových stránkách Aktuálně.cz
Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: