Výběr z internetového zpravodajství 7.8.2011


  • Drogy ve věznici? Žádný problém. Ředitele z Valdic to stálo místo.
  • Obecně prospěšné práce: pokud něco umíte, nemusíte zrovna zametat


Ředitel valdické věznice kvůli aféře s pronášením drog skončil

Po patnácti letech skončil v pondělí ve funkci ředitel věznice Valdice na Královéhradecku Karel Kocourek. Místo ho stála červnová aféra s pronášením drog do jednoho z nejpřísněji střežených žalářů v Česku. Kauza Valdice poukázala na systémové nedostatky v ostraze věznic.

Dozorce, kteří se měli podílet přímo na distribuci drog a dalšího nelegálního zboží do věznice, stíhá policie.

Ministerstvo spravedlnosti chce příští týden k valdickému případu uspořádat zvláštní tiskovou konferenci. Kromě výstupů z interních šetření na ní chce představit i koncepční změny, které mají do budoucna eliminovat podobné excesy.

„Máme už sadu konkrétních bezpečnostních opatření, která počítají se zpřísněním režimu návštěv nebo vstupu a vynášení předmětů z věznice.

Celý text článku najdete na webových stránkách Novinky.czObecně prospěšné práce: Nejde jen o sekání trávy

Obecně prospěšné práce jsou alternativním trestem, který musí odsouzený vykonat bezplatně, ve svém volném čase. Dostane jej například za drobnější krádeže nebo alkohol za volantem.
„Místo trestu odnětí svobody dostane daný člověk tento druh alternativních prací. Platí tady ale poměr, že pokud neodpracuje jednu hodinu, čeká ho jeden den ve vězení.

„Trestaný se už může dopředu domluvit například s obcí na vykonání určité práce. Pokud si práci sám nezajistí, přijde k nám a sdělí, co umí, co může nabídnout a jaké jsou jeho časové možnosti, a my mu práci zprostředkujeme. Těchto klientů máme v současné době přibližně čtyřicet,“ řekl probační úředník.

Pro některé klienty je však nejvhodnější forma trestu úklid veřejného prostranství pod dozorem městské policie.

„Jde především o mladistvé, kteří si takto uvědomí skutečnou váhu trestu“.

Celý text článku najdete na webových stránkách Deník.cz
Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: