Mám zákaz řízení. Můžu požádat o zkrácení a můžu do autoškoly?


Dobrý den měl bych prozbu, Prosim vás dostal jsem zákaz řízení na dobu 2 let. A nevlasním řidický prukaz a nikdy jsem neměl žádný trestní čin za řízení. A proto by mě zajímalo jesly mužu požádat o skrácení nebo prominutí trestu. Mužu si během trestu udělat řidický průkaz? Děkuji za kladné vyřízení.  

Z vašeho dotazu dovozuji, že vám nebyl trest zákazu řízení motorových vozidel uložen soudem, ale příslušným městským úřadem ve správním řízení. V takovém případě můžete po uplynutí poloviny zákazu činnosti (ve vašem případě po jednom roce) požádat o upuštění od výkonu zbyku zákazu řízení. Obdobné to je i v případech, kdy je trest zákazu činnosti uložen soudem. Po vykonání poloviny trestu může soud na žádost odsouzeného rozhodnout o podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti a odsouzený tedy může znovu řídit motorová vozidla. Pokud jde o možnost "udělat si řidičský průkaz" v době zákazu řízení, tak toto zřejmě nepřichází v úvahu. Pro získání řidičského oprávnění musíte absolvovat mimo jiné i cvičné jízdy, což by bylo řízení motorového vozidla a tím pádem by se jednalo o porušení zákazu a mohlo by to být posouzeno i jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: