Za falešné nabídky práce tři a půl roku vězení


Rokytnice nad Jizerou – Na tři a půl roku do věznice s ostrahou poslal dne 9. srpna 2010 Okresní soud v Semilech Daniela Hýbla (39) z Rokytnice nad Jizerou. 

Hýbl byl v minulosti již 6x soudně trestán, zejména pro podvody a zpronevěry. V dubnu 2009 byl podmíněně propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody a začal podnikat. Ačkoliv si podnikáním vydělal slušné peníze, už dva měsíce po propuštění si začal peníze opatřovat i jinak. V inzertních novinách opakovaně publikoval nabídky zaměstnání. Tvrdil, že zaměstná řidiče, který by pro jeho firmu cestoval po Evropě. Od zájemců o toto místo ovšem požadoval jakousi kauci ve výši 25.000 Kč nebo 1.000 Euro. Zaměstnání samozřejmě pro žádného z uchazečů neměl. Celkem se mu takto v období od června 2009 do března 2010 ozvalo 38 zájemců, kteří byli ochotni kauci (někteří jen zčásti) zaplatit. Obviněný si tak přišel na částku převyšující 560.000,- Kč. Přítrž tomu učinilo až dubnové rozhodnutí soudu, kterým byl obviněný vzat do vazby. Dne 9. srpna 2010 proběhlo u soudu v Semilech hlavní líčení. Obžalovaný se nesnažil nijak zapírat, uvedl, že potřeboval peníze na úhradu svých dluhů. Soud toto jednání kvalifikoval jako trestný čin podvodu, za který obžalovanému uložil nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu tří let a šesti měsíců do věznice s ostrahou. Kromě toho byla obžalovanému uložena i povinnost nahradit způsobenou škodu. Obžalovaný ale pravděpodobně stráví ve vězení delší dobu, protože se trestné činnosti dopustil ve zkušební době podmíněného propuštění, takže je pravděpodobné, že tresty, z nichž byl podmíněně propuštěn, bude muset ještě dovykonat. Obžalovaný i státní zástupce se na místě vzdali odvolání.Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: