Rozpad manželství skončil násilím


Dne 14. ledna 2009 projednával Okresní soud v Semilech obžalobu na muže z Lomnice nad Popelkou (1973), který byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví. Příčinou celého sporu byl rozpad dvou manželství, která se navzájem prohnula.

Obžaloba kladla obviněnému za vinu, že v květnu 2008 ve společném bytě v rámci manželské hádky napadl fackami v koupelně svou manželku,.Tím jí způsobil modřiny na různých místech celého těla, došlo k omezení hybnosti krční páteře poškozené, a bylo podezření i na porušení rovnovážného systému. Dále měl obžalovaný počátkem července 2008 údery pěstí napadnout manžela své milenky a přerazit mu přitom nos.

Obžalovaný připustil konflikt s manželkou, popírá však že by ji udeřil, došlo mezi nimi pouze ke strkání. V neprospěch obžalovaného však vypovídala jeho manželka, s jejíž výpověď jí korespondují i lékařské zprávy a znalecký posudek z oboru soudního lékařství. Z těchto dokumentů vyplývá mimo jiné i to, že poškozená utrpěla zranění v obličeji. Tato zranění těžko mohla vzniknout při pouhém strkání, takže soud uznal obžalovaného vinným.

  Kurióznější však byla druhý případ. Obžalovaný byl ve svém bytě se svou milenkou, pro kterou si však přijel její manžel. Žena však s manželem odmítla odjet, ten ji proto odtáhl k sobě do auta a s otevřenými dveřmi, z nichž visely nohy jeho manželky, začal ujíždět. Po nějaké době ale zastavil, a umožnil manželce aby se vrátila zpátky k obžalovanému. V průběhu tohoto incidentu poškozený manžel utrpěl zlomeninu na sníh kůstek. Poškozený tvrdí, že mu to způsobil obžalovaný, který ho napadl pěstí. Obžalovaný napadení poškozeného zcela popíral. Napadení poškozeného ze strany obžalovaného pak nepotvrdili ani další svědci. Naopak manželka poškozeného od samého počátku tvrdila, že nos poškozenému zlomila ona sama. Podle ní se to stalo tak, že když se jí podařilo sednout do auta, poškozený se přes ní naklonil, aby zavřel dveře, a ona ho při té příležitosti kopla do obličeje. Možnost vzniku zranění poškozeného tímto způsobem pak potvrdil i znalecký posudek z oboru soudního lékařství. V tomto případě se tedy nepodařilo prokázat vinu obžalovaného a obžalovaný byl v této části obžaloby zproštěn.

  Za napadení manželky byl obžalovanému uložen podmíněný trest odnětí svobody na dobu tří měsíců, odložený na zkušební dobu jednoho roku. Při uložení trestu soud přihlédl a k dosavadní bezúhonnosti obžalovaného a okolnostem celé události, vyšší poškozená přispěla k eskalaci manželské hádky. Zároveň soud obžalovanému uložil, aby své (nyní již bývalé) manželce nahradil škodu, konkrétně ušlý výdělek a bolestné. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný i obhájce si ponechali lhůtu pro případné odvolání.
 Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: