Výběr z internetového zpravodajství 14.8.2011


  • Policie stíhá korupci – už bylo na čase.


Policie zahájila 127 stíhání týkajících se korupce

Celkem 127 stíhání ve věci korupčního jednání, 240 obviněných lidí a další informace týkající problematiky korupce obsahuje analýza efektivnosti Policie ČR při vyšetřování korupčních případů, která zahrnuje období od 1. ledna 2010 do 31. března 2011.

"Z celkem 237 věcí je u 127 z nich zahájeno trestní stíhání, padlo celkem 240 obvinění, 58 případů Policie ČR odložila, a dalších osm ukončila jinak (předáním Inspekci Policie ČR, předáním do zahraničí, apod.). Zbylých 44 věcí je dosud v prověřování," upřesňuje materiál, který členům vlády předkládá ministerstvo vnitra.

Podle analýzy orgány činné v trestním řízení napadly z těchto případů celkem 150 z nich ještě v průběhu korupčního jednání, popřípadě před jeho samotným začátkem. V 55 případech to bylo odhalení na základě trestního oznámení a 40 u vlastní iniciativy vyšetřujících orgánů.

Materiál z dílny ministerstva vnitra obsahuje rovněž přehled, jakým způsobem se o korupčním jednání Policie ČR dozvídá. "Z celkových 237 korupčních záležitostí 83 orgány odhalily na základě trestního oznámení fyzických osob, 16 díky trestnímu oznámení právnických osob, 18 z nich na základě poznatku z jiného trestního spisu, další dva ze soudního jednání a 57 z jiných zdrojů. Zajímavostí je, že celkem 61 podnětů tvořily vlastní poznatky, které Policie ČR získala operativně pátrací činností," informuje analýza.

Celý text článku najdete na webových stránkách Eurozprávy.cz
Líbí se vám naše stránky? Podělte se o ně s kamarády.
Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku

Máte trestněprávní problém a naše články vám na něj nedaly odpověď? Zkuste se podívat i na naše fórum otázek a odpovědí. Na otázky laiků odpovídají odborníci srozumitelným způsobem. Fórum již obsahuje několik  tisíc příspěvků, které ale jsou tematicky rozděleny do skupin, takže si snadno můžete nalézt tu svou. A pokud mezi již napsanými příspěvky nenajdete odpověď na své otázky, napište je a my vám odpovíme. Na fórum pokračujte kliknutím sem.


Náhodné příspěvky: